Розвінчування міфів про ОСББ

Розвінчуємо міф: Створивши ОСББ, ми втрачаємо пільги й субсидії
Виплата не залежить від того - є в будинку об`єднання співвласників чи не має. Пільги й субсидії виплачують тільки в готівковій формі в уповноважених банках. Їх отримують всі, хто має на це право, відповідно до діючих законів. ОСББ – це можливість спрямувати кошти співвласників, в тому числі й отримані пільги та субсидії, на розвиток свого будинку.
Розвінчуємо міф: Борги ЖЕКу переходять до ОСББ
Якщо ЖЕК заборгував гроші іншим організаціям, то ОСББ до цих боргів не має відношення. ОСББ укладає з усіма організаціями та підрядниками нові договори.
Розвінчуємо міф: В ОСББ доведеться платити за сусіда-боржника
В ОСББ кожен заплатить свій внесок. Тут всі зацікавлені в тому, щоб грошей на утримання будинку та прибудинкової території вистачало і всі необхідні роботи виконувались.
Розвінчуємо міф: Якщо відмовитись від ЖЕКу, будинок нікому буде обслуговувати
ОСББ – це можливість для співвласників самим знайти кваліфікованих спеціалістів і налагодити якісне утримання будинку та прибудинкової території/
Розвінчуємо міф: Керівництво ОСББ неможливо контролювати
Усі, хто вже створив ОСББ, знають, що діяльність правління та його голови контролює ревізійна комісія. Її також обирають шляхом голосування. При цьому сусіди, які переймаються станом будинку, мають законне право у будь-який час скликати загальні збори, щоб почути звіт правління про проведену роботу. І в разі незадовільних результатів вимагати переобрання членів правління.
Розвінчуємо міф: ОСББ – це не дорого
Усі, хто вже створив ОСББ, знають, що це не дорого, адже тут на утримання будинку витрачається стільки, скільки це реально коштує. А якщо економити — будинок “захворіє”, і на його “лікування” знадобляться значні кошти. Тож ОСББ — це можливість для співвласників створити комфорт у помешкані, оцінити стан здоров’я свого будинку і витрачати на його лікування стільки, скільки необхідно для одужання.
Правда і міфи щодо загальних зборів ОСББ у воєнний час
Загальні збори ОСББ – це вищий орган управління об’єднання. До їхньої виключної компетенції належить, зокрема, затвердження кошторису ОСББ, переліку та розміру внесків співвласників, обрання правління та ревізійної комісії. Рік завершується, а, отже, ці питання стають актуальними для всіх ОСББ країни.
Міфи воєнного часу щодо сплати внесків в ОСББ
Внески співвласників ─ фінансова основа роботи ОСББ. Після певного падіння рівня сплати внесків у перші місяці повномасштабного російського вторгнення більшість співвласників почала гасити заборгованість та сплачувати поточні внески в ОСББ. Але є і ті, хто у воєнному часі шукає виправдань для свого небажання платити.
Не знайшли відповідь? Задати питання