Про проєкт

Дата публікації: 16.09.2021

Програма «Добрі сусіди – одна країна» спрямована на створення добросусідських відносин та підвищення громадянської культури шляхом мобілізації громадянської активності в багатоквартирному житловому секторі (ОСББ, співвласники багатоквартирних будинків (ББ), мешканці ББ тощо), розвитку суспільної довіри, залучення громадян, що проживають у ББ, до громадянських ініціатив.

Завданнями діяльності є такі:

 • забезпечити поліпшення залучення громадян до громадського життя міст та побудувати надійні партнерства між ОМС, ОСББ, НУО та громадянами;
 • сприяти розвитку культури добросусідства та громадянської культури, що продемонструє всій Україні переваги і можливості об’єднання громадян у групи і коаліції;
 • посилити взаємодію громадян із групами громадянського суспільства.

ПРОЄКТ «ДОБРІ СУСІДИ – ОДНА КРАЇНА»

Географія: Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Миколаївська та Харківська області     

ЧОМУ ВАРТО ДОЛУЧИТИСЯ?

МИ ДОПОМОЖЕМО РОЗРОБИТИ ПРОЄКТИ ВІДНОВЛЕННЯ ВАШОГО МІСТА

«Нове життя старої домівки»: розробимо каталоги проєктів відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій житлових і громадських будівель. Активна участь мешканців у формуванні каталога проєктів сприятиме відновленню міста саме таким, як його бачать містяни.

РОЗВИВАТИМЕМО ГУМАНІСТИЧНІ ЦІННОСТІ, СПРИЯТИМЕМО ВЗАМОДОМОЗІ ТА ПІДТРИМЦІ

Разом з містянами сприятимемо подоланню негативних наслідків війни та станемо ще кращими, ніж були до неї. Допоможемо перетворити страх і розпач на впевненість, замкнутість і апатію – у взаємодопомогу та підтримку один одного, а ненависть і злість – у рушійну позитивну силу задля відбудови та відновлення.

ПРОВЕДЕМО ІНФОРМАЦІЙНУ КОМПАНІЮ ПІДТРИМКИ  СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ В УМОВАХ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

Підготуємо та поширимо серед містян 10 успішних прикладів (кейсів) співпраці місцевих адміністрацій, громадських організацій, компаній-управителів, ОСББ та сусідських спільнот з підтримки належних умов проживання, взаємодопомоги, оборони в умовах воєнного стану. Також поширимо 10 матеріалів освітньо-роз'яснювального контенту з найбільш актуальних питань управління житлом та налагодження добросусідства в умовах війни та післявоєнного відновлення для голів та активу ОСББ, ініціативних груп співвласників багатоквартирних будинків, широкої громадськості у друкованому форматі серед містян та у форматі відеороликів у соцмережах.

ЗОРГАНІЗУЄМО ЗАХІД ДЛЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ, ОБРАНИХ ЦІЛЬОВИХ АУДИТОРІЙ ТА ШИРОКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ В УМОВАХ ВІЙНИ

Проведемо інтенсивну та широкоохопну просвітницьку кампанію для містян, яка включатиме 50 навчальних та комунікаційних онлайн-заходів, 40 відеороликів з виступами експертів, 40 текстових аналітичних матеріалів, 100 стислих інформаційних матеріалів у соціальних мережах. У рамках кампанії будуть висвітлені теми діяльності ОСББ, технічного функціонування будинків та психологічної підтримки вразливих груп населення в умовах воєнного часу, зокрема:

 • юридичні нюанси функціонування ОСББ, особливості прийняття рішень, платіжної дисципліни та фінансової стабільності;
 • особливості підготовки до опалювального сезону, можливості заощадження в умовах дефіциту палива та використання альтернативних джерел енергії;
 • питання соціального захисту, психологічної підтримки та адаптації постраждалих осіб і ВПО, особливості комунікації з органами місцевого самоврядування.

ПРОВЕДЕМО НАВЧАЛЬНУ КАМПАНІЮ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ПРОФІЛЬНИХ ДЕПАРТАМЕНТІВ МІСЬКОЇ ВЛАДИ, КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ, УПРАВЛЯЮЧИХ КОМПАНІЙ ТА ПРИВАТНОГО БІЗНЕСУ.

Проведемо навчальну кампанію для представників влади та бізнесу, дотичних до галузі житлово-комунального господарства, що складатиметься з 12 навчальних онлайн-заходів, 20 відеороликів з виступами експертів, 12 текстових аналітичних матеріалів та 20 стислих інформаційних матеріалів на такі теми:

 • технічні питання утримання житлових та громадських будівель в умовах нестачі енергоресурсів (підвищення ефективності роботи систем теплопостачання, скорочення витрат енергоносіїв, використання альтернативних джерел енергії);
 • питання соціального захисту, зокрема надання субсидій;
 • особливості комунікації із громадськістю в умовах воєнного стану.

ВПРОВАДИМО ОСВІТНІ КУРСИ З РОЗВИТКУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ ГРАМОТНОСТІ ТА ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ УЧНІВ ЗЗСО

Учням 4-х-11-х класів закладів загальної середньої освіти буде надана можливість навчатися за онлайн-курсами на освітній платформі «energyschool.org.ua». Протягом навчання молоде покоління зможе ознайомитися з формами управління багатоквартирним будинком, особливостями функціонування систем життєзабезпечення будинку та житлово-комунального господарства, дізнатися, як створити ОСББ та сплачувати за спожиті послуги, навчитися раціонально використовувати та заощаджувати енергоресурси. В умовах воєнного часу такі знання будуть як ніколи актуальними, а для стимулювання навчатися для учнів та колективів шкіл будуть проведені конкурси енерго-екологічного та громадсько-патріотичного спрямування.  

ПРОВЕДЕМО ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ ОСББ ТА ІНІЦІАТИВНИХ ГРОМАДЯН

Ініціативні громадяни, у тому числі співвласники багатоквартирних будинків, члени громадських об’єднань та некомерційних громадських організацій, місцеві активісти зможуть взяти участь у грантовому конкурсі, спрямованому на підтримку соціальних, екологічних та патріотичних ініціатив. У рамках конкурсу ми підтримаємо запропоновані учасниками толоки, заходи соціального та екологічного напрямку, флешмоби та освітні кампанії у грошовій або негрошовій формі, у т. ч. у вигляді необхідного інструментарію.

Консультативна підтримка та шляхи комунікації

 • Telegram-канал https://t.me/OSBB_OK
 • Гаряча лінія та чатбот у Telegram надавають відповіді на найбільш поширені запитання у галузі ОСББ.
 • Сторінки у соцмережах:

   https://www.facebook.com/GoodNeighborsOneCountry/

   https://www.youtube.com/channel/UCgsZt0fNdNz-5YPmxnAeVzA

@admin
@admin
+8
Рейтинг
0
постів
702
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0