Чи можна не створювати ОСББ?

Дата публікації: 18.01.2022

Часом можна почути питання: “Так багато говорять про ОСББ. А можна його не створювати?” Можна. І, навіть не завжди треба.

ОСББ – інструмент, а не самоціль.

Треба добре подумати, для чого об'єднання співвласників створюється, прорахувати, як воно буде функціонувати, і хто його буде очолювати.

Багато хто каже, що сім’я - це добре.

Але якщо створити сім’ю, коли до цього подружжя морально, матеріально, психологічно не готове, такий шлюб може закінчитися розлученням і розчаруванням. Так і з ОСББ. На все свій час і свій інструмент.

Якщо співвласники пасивні, не достатньо переймаються проблемами будинку, якщо немає лідера чи лідерів, які  готові взяти на себе роль ініціатора створення ОСББ, тоді краще не поспішати. Має з'явитися потреба в змінах, які принесе поява ОСББ. І абсолютна більшість співвласників повинна відчути цю потребу в змінах.

Співвласники повинні бути готові:

 • організувати і провести установчі збори;
 • обрати  правління та ревізійну комісію ОСББ. Саме від них буде залежати ефективність утримання будинку й прибудинкової території , контроль за доходами й видатками;
 • приймати на загальних зборах рішення щодо кошторису та спільного майна;
 • щомісяця сплачувати внески на утримання будинку та прибудинкової території;
 • покращувати стан свого спільного будинку та робити комфортними умови проживання в ньому.

Якщо на ці твердження ви відповіли позитивно, значить ваш будинок готовий до створення ОСББ. Якщо ні, тоді краще почекати. Однак сидіти, склавши руки, не варто. Якщо вам болять існуючі проблеми, якщо хочете об'єднати зусилля своїх сусідів, почніть з просвітницької кампанії.  Активізуйте людей, переконуйте, шукайте небайдужих, ініціативних.

Переконуйте, що постачальник тепла не зацікавлений в тому, щоб співвласники платити менше за опалення. А ЖЕКу, який звик працювати по-старому, нажаль, в цілому байдуже, в якому стані будинок, чи часто рвуться труби, чи горить лампочка в під'їзді, чи часто ламається ліфт. Якщо завтра, не дай Боже, впаде стіна чи протече дах, то насправді ніхто зі сторонніх організацій за це не понесе серйозної відповідальності.

Співвласники багатоквартирного будинку мають бути активні, згуртовані та мати ініціативну групу. А ще повинні хотіти:

 • самостійно розпоряджатися своїм майном та коштами на його утримання;
 • зберегти житло в хорошому стані;
 • своєчасно проводити необхідні ремонтні роботи в будинку, визначаючи їх першочерговість;
  зробити житло комфортнішим;
 • вирішувати, які послуги й хто надає;
 • контролювати якість утримання будинку;
 • брати участь у міських та державних енергоефективних програмах.

Іншими словами – бути небайдужими до самих себе і свого житла!

Якщо все це є, тоді саме час розпочинати процедуру створення та реєстрації ОСББ.

Справа ця кропітка. Потребує чимало сил та великої відповідальності. А витрачені зусилля неодмінно підуть на користь всім, хто живе в будинку. 

@admin
@admin
+1817
Рейтинг
337
постів
225
1
0
Рейтинг посту: +4
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0