Чи повинне ОСББ отримувати дозвіл на експлуатацію ліфтів, призначати відповідального за їхню експлуатацію? Чи треба призначати відповідального з охорони праці, пожежної безпеки та цивільного захисту?

Дата публікації: 09.01.2022

Технічне обслуговування ліфтів повинні здійснювати спеціалізовані організації за договором з ОСББ. ОСББ ж не є суб'єктом господарювання і на нього не поширюються вимоги законодавчих актів, встановлені до суб’єктів господарювання. Відповідні обов’язки несе суб’єкт господарювання, який за договором з ОСББ забезпечує технічне обслуговування ліфтів. Саме він і призначає відповідального за експлуатацію ліфтів.

Щодо служби охорони праці, то згідно зі ст. 15 Закону України “Про охорону праці”, вона утворюється лише на підприємствах, а ОСББ підприємством не є.

Посилання:

  • ст.ст. 4, 22 Закону України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”
  • ст. 15 Закону України “Про охорону праці”
  • постанова Верховного Суду від 12 березня 2020 року в справі №400/772/19
@admin
@admin
+1057
Рейтинг
194
постів
16
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0