Чи зберігають співвласники право на пільги й субсидії в разі створення ОСББ?
Один із страхів при створені ОСББ пов’язаний з наданням пільг та субсидій.
Одразу зазначимо – за 29 років функціонування ОСББ в Україні громадяни, яким було гарантовано державою пільги і субсидії, не постраждали.
Пільги та субсидії - це взаємини між громадянином і державою. Надання пільг і субсидій не залежить від форми управління багатоквартирним будинком – співвласниками безпосередньо, через ОСББ або управителем.
Пільги гарантовані громадянам, відповідно до Законів України - за заслуги перед Вітчизною.
Субсидії ж гарантовані державою в разі складного матеріального становища сім'ї.
В країні створені державні реєстри пільговиків і одержувачів субсидій.
Пільги розраховуються відповідно до норм споживання житлово-комунальних послуг і не залежать від доходу сім’ї.
Субсидії розраховуються з норм споживання комунальних послуг і доходу сім'ї.
В тому випадку, якщо одержувач субсидії вчасно не сплатив комунальні платежі й внески, відділ субсидій припиняє виплати субсидії. Але після погашення заборгованості відновлює виплати цієї соціальної допомоги.
Вищим органом в ОСББ є загальні збори, на яких приймається кошторис витрат і розмір внесків. Після прийняття цих важливих та необхідних для життєдіяльності ОСББ документів, правлінню потрібно надіслати лист до органу соціального захисту населення міста з інформацією про затверджений розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території, а отримувачу соціальної допомоги, як і всім іншим співвласникам, вчасно сплачувати встановлені загальними зборами внески і платежі. Вчасна сплата – це важливо, бо орган соціального захисту населення надсилає запит, а правління ОСББ зобов'язане повідомити про наявність або відсутність боргу перед об’єднанням.
Це дуже важливо для безперебійного розрахунку і надання пільг і субсидій. ОСББ має свої стосунки зі співвласниками: нараховує 100 % суму витрат на управління будинком, а питання про отримання субсидії та нарахування пільг співвласник має вирішувати безпосередньо з місцевими органами соціального захисту.
З березня 2019 року розпочалася монетизація пільг і субсидії. Тобто, адресна соціальна допомога держави на оплату житлово-комунальних послуг отримується громадянами у грошовій формі. 1 травня 2021 року монетизація стала стовідсотковою. Вся країна перейшла на повну готівкову компенсацію громадянам пільг і субсидій.
Тож, створивши ОСББ, співвласники зберігають своє право на пільги і субсидії в повному обсязі. Як зберігають співвласники і своє право бути господарями у своєму будинку. Робити все можливе, щоб жилося там комфортно.
постів