Доступ до інформації як основа ефективної адвокації: засади та інструменти отримання інформації від органів місцевого самоврядування та державної влади (вебінар 5.03.24)

Дата публікації: 05.03.2024

На початку зустрічі усі охочі наживо виконали домашнє завдання – розповіли про форми партисипації у своїх громадах. Далі Вікторія Погорєлова, старша спеціалістка з соціальної мобілізації ВБО «Інститут місцевого розвитку», розкрила тему «Доступ до інформації як основа ефективної адвокації: засади та інструменти отримання інформації від органів місцевого самоврядування та державної влади» (програма заходупрезентація, відеозапис). Спікерка зробила огляд законодавства про доступ до публічної інформації і відкриті дані та підкреслила, що відповідно до статті 10 Європейської конвенції з прав людини передбачено право кожного на свободу вираження поглядів, а право на доступ до інформації гарантоване статтею 34 Конституції України. Лекторка окреслила порядок доступу до публічної інформації, яка базується на презумпції відкритості публічної інформації, нагадала про гарантії щодо публічної інформації, зупинилася на деяких заборонах, передбачених чинним законодавством та відповідальності за його порушення. Пані Вікторія акцентувала увагу учасників на джерелах та інструментах пошуку державних і недержавних відкритих даних, які найлегше знайти на Єдиному державному порталі відкритих даних. Було надано практичні рекомендації щодо звернень громадян, адвокатських запитів та депутатських звернень і запитів. Підбиваючи підсумки вебінару, спікерка наголосила, що гарантії доступу до публічної інформації роблять її більш доступною, перетворюють  » на дієвий інструмент, який забезпечує участь громадськості в управлінні державними справами та справами рідної територіальної громади. Але, щоб цей інструмент приносив користь, необхідно ним вміло користуватися, чому ми навчимо вас у рамках цієї програми.

Усі охочі ділилися власним досвідом, відповідали на запитання, запитували самі та давали один одному поради. Пані Світлана з м. Харків поцікавилася: «Які органи влади контролюють роботу комунального підприємства «Харківські теплові мережі»? На письмові звернення відповідь надають не у повному обсязі. Чи можна звернутися до Державного бюро розслідувань?» На що пані Ніна з м. Богодухів відповіла: «Спробуйте звернутися спочатку до засновника – міської ради, оскільки з Вашого запитання зрозуміло, що це комунальне підприємство».

Більше деталей у нашому сюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=sAINCjf_Umg

Підсумковий контроль інформаційного матеріалу  -  пройти комп’ютерне тестування

ІНСТРУКЦІЯ ПРОХОДЖЕННЯ ТЕСТОВОГО ЗАВДАННЯ

@admin
@admin
+1749
Рейтинг
312
постів
15
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0