Герої нашого часу: ОСББ «АЛЬМА-ЦЕНТР» м. Харків, в умовах війни

Дата публікації: 13.10.2022

Цей кейс — одна з 10 історій проєкту «Добрі сусіди – одна країна» про справжніх героїв нашого часу — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. Завдяки небайдужості та відповідальності співвласників на чолі із правлінням ці ОСББ плекають у своїх будинках добросусідські відносини; допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, багатодітним родинам; надають волонтерську підтримку нашим захисникам. Співвласники, незважаючи на війну, належним чином утримують своє майно: організовують прибирання будинків та прибудинкової території, висаджують кущі та квіти. Попри ворожі обстріли, дорожчання будівельних матеріалів, проблеми зі сплатою внесків вони продовжують упровадження енергозберігаючих заходів, зокрема й утеплення своїх будинків, готуючись до опалювального сезону.

Таких героїчних ОСББ в Україні багато, їхні співвласники радіють кожному новому дню і вбачають в єднанні непереборну силу та потужну зброю для нашої Перемоги.

«Поранений, втомлений, але нескорений» Харків – місто незламних людей. Перебувають на передовій супротиву агресору й харківські об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. У цьому кейсі ми розповімо про ОСББ «Альма-центр», головою правління якого є Юлія Самойлова, відома в Україні ентузіастка руху ОСББ.

Утримання житла. Голова та правління ОСББ навіть в умовах війни сумлінно виконують свої обов'язки щодо утримання будинку. У травні цього року, коли кількість обстрілів Харкова зменшилася, навели лад на прибудинковій території, провели кілька толок, висадили квіти. Якщо на початку війни ліфти взагалі не працювали, то зараз їх перевели в режим автоматичного відключення на період комендантської години. Виявили та документально зафіксували всі ушкодження будинку — від підвалу до даху. Наразі йде активна підготовка до опалювального сезону, зокрема відбулися гідравлічні випробування системи теплопостачання. Відновили входи у підвали, почали ремонт пошкодженої частини даху.

Організація спільного простору. Голова правління та актив ОСББ розуміють важливість захисту жителів під час обстрілів. Отримавши консультації фахівців, обладнали три підвали під спільний простір для мешканців як свого, так сусідніх будинків. Провели воду, зробили куток для приготування їжі, змонтували туалетну кімнату, поставили аптечки. А ще зробили місця для розміщення людей. Для цього використовують піддони, столи та стільці. Призначили відповідальних за кожен підвал, організували цілодобове чергування.

Життєзабезпечення будинку. Співвласники вирішили зробити свій будинок максимально автономним в умовах війни. Завдяки волонтерам отримали два генератори та сонячну панель для зарядки телефонів. У дворі облаштувати резервний туалет з вигрібною ямою, відповідно до вимог державних будівельних норм. На випадок перебоїв з водопостачанням у підвалі встановили великі ємності з питною водою. Створили і стратегічний продовольчий запас тушонки та згущеного молока.

Безпека. У будинку щодня продовжують чергувати вахтери. У режимі 24/7 здійснюється контроль за тими, хто заходить до будинку і виходить з нього. Вхід у двір захищений парканом з електронним замком. Працює відеоспостереження.

Волонтерство. З першого дня війни взяли на себе ініціативу з розподілу гуманітарної допомоги як для своїх мешканців, так і для сусідів. У приміщнні одного з поштових операторів обробили фуру курятини, яку надав Червоний Хрест. Розподілили допомогу тим харків'янам, які дійсно її потребують.

Рятування тварин. Спочатку визволяли із закритої квартири кота мейн-куна, якого господарі забули під час евакуації. Потім рятували собак з сусіднього будинку. Господарі просили визволити із квартирної пастки лабрадора та двох чихуахуа. Оскільки вже мали досвід аварійного відмикання замків, собак швидко звільнили та поселили в порожній невідремонтованій квартирі. Довелося також прихистити у себе й сімох французьких бульдогів. Їх розмістили в одному з підвалів. За тваринами доглядають, їх годують та вигулюють.

Таблетки оптимізму. Вже з перших днів війни Юлії Самойловій та правлінню ОСББ «Альма- центр» довелося стати не тільки волонтерами та рятувальниками, а й психологами. Тим, у кого нервова система не витримувала звуків сирен повітряної тривоги та вибухів, наполегливо радили негайно виїжджати з міста й організовували евакуацію таких сусідів. Щоб підняти настрій людям, правління зуміло організувати у своєму та сусідніх будинках чудовий виступ бандуриста з Полтавщини. А ще для зняття стресу запросили до себе тренера зі спортивних танців. Ці танці дуже популярні серед співвласників будинку. Для малечі організували у підвалі курси з малювання та ліпки. Такі заходи тут вважають таблетками оптимізму.

Юлія Самойлова впевнена: «Оптимізм у прифронтовому Харкові дуже потрібен. Він додає нам рішучості тримати оборону як на рівні свого дому, свого ОСББ, так і нашого рідного міста. А Перемога не забариться!»

______________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал створено в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» — півторарічного проєкту, направленого на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
instagram
Youtube

Telegram-каналі 

Посилання на кейс у форматі pdf 4.65 MB

@admin
@admin
+1799
Рейтинг
330
постів
719
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0