Герої нашого часу: ОСББ «ЛАЗУРНА, 50» з Миколаєва в умовах війни

Дата публікації: 10.11.2022

Цей кейс — одна з 10 історій проєкту «Добрі сусіди – одна країна» про справжніх героїв нашого часу — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. Завдяки небайдужості та відповідальності співвласників на чолі із правлінням ці ОСББ плекають у своїх будинках добросусідські відносини; допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, багатодітним родинам; надають волонтерську підтримку нашим захисникам. Співвласники, незважаючи на війну, належним чином утримують своє майно: організовують прибирання будинків та прибудинкової території, висаджують кущі та квіти. Попри ворожі обстріли, дорожчання будівельних матеріалів, проблеми зі сплатою внесків вони продовжують упровадження енергозберігаючих заходів, зокрема й утеплення своїх будинків, готуючись до опалювального сезону.

Таких героїчних ОСББ в Україні багато, їхні співвласники радіють кожному новому дню і вбачають в єднанні непереборну силу та потужну зброю для нашої Перемоги.

У цьому кейсі ми розповімо про ОСББ «Лазурна, ­­50», що у прифронтовому Миколаєві. Війна заскочила голову правління Людмилу Домарацьку та актив цього об’єднання співвласників в очікуванні сприятливої погоди для продовження робіт з утеплення будинку та заміни вікон у під’їздах.

В ОСББ хотіли весною реалізувати у будинку все, що запланували за Програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності. До війни роботи вже були виконані на 70%, залишився останній ривок. І хоча напад агресора вніс свої корективи, однак не зруйнував амбітних планів ОСББ «Лазурна, 50».

Продовження термомодернізації. У березні 2022 року ОСББ «Лазурна, 50» продовжило роботи з утеплення будинку. Звичайно, не тими темпами і не в тих обсягах, що передбачалися, тому що після 24 лютого почали виникати проблеми з будівельними матеріалами, робітниками та логістикою. Проте надійний підрядник робив і робить все можливе, щоб вирішити ці проблеми.

Утримання будинку. Співвласники люблять свій будинок. Він дуже охайний, на прибудинковій території багато дерев і кущів, які особливо красиві ранньою осінню. Активісти ОСББ на чолі з головою правління Людмилою Домарацькою наводять лад на прибудинковій території, прибирають сміття, листя, гілки.

Підвал будинку чистий і сухий. Нізвідки нічого не тече, оскільки ще до війни співвласники замінили всі труби системи опалення та водопостачання.

Організація спільного простору. В ОСББ «Лазурна, 50» одразу після початку війни зрозуміли, що треба запланувати та швидко виконати такі заходи, які би допомогли адаптувати простір будинку під вимоги воєнного часу. Це стосується і охорони, і відеоспостереження у під'їздах та біля будинку, і облаштування підвалу піддонами, стільцями, забезпечення питною водою, аптечкою тощо.  У планах безпечно поставити генератор, індукційну плиту, буржуйку.

Допомога внутрішньо переміщеним особам. Зараз у будинку залишилася майже половина мешканців. Є і близько 50 внутрішньо переміщених осіб.

ОСББ допомагає переселенцям продовольчими наборами, організує для них обіди.

Надається і психологічна підтримка, яка сьогодні потрібна не менше, ніж матеріальна.

Активісти ОСББ вважають, що в умовах такого прифронтового міста, як Миколаїв, за щоденних обстрілів та руйнувань дуже важливо бути згуртованими, підтримувати один одного і словом, і конкретними справами. Вони впевнені, що тільки так можна вистояти.

Взаємодія з міською владою. ОСББ «Лазурна, 50» працює в тісному контакті з місцевою владою. Оперативно вирішують всі питання, що стосуються як утримання будинку, так і допомоги внутрішньо переміщеним особам, волонтерської діяльності тощо.

«Уже зрозуміло, що опалювальний сезон у Миколаєві буде дуже складним, ─ каже голова правління ОСББ «Лазурна, 50» Людмила Домарацька. ─ Ми плануємо закінчити утеплення будинку до перших холодів, щоб максимально зберегти тепло, яке прийде до будинку. Систему опалення ми повністю підготували до нового опалювального сезону. Провели гідравлічні випробування, повірили тепловий лічильник. Головне, щоб працювали міські котельні, а ми впевнені, що так і буде. Ворогу нас не здолати!»

Тут не скаржаться на проблеми, а швидко і якісно їх вирішують. У цьому миколаївському ОСББ люди мріють, планують та діють. І вірять у нашу Перемогу!

______________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал створено в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» — півторарічного проєкту, направленого на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
instagram
Youtube

Telegram-каналі 

Посилання на кейс у форматі pdf 5.16 MB

@admin
@admin
+1803
Рейтинг
332
постів
372
1
0
Рейтинг посту: +4
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0