Герої нашого часу: ОСББ «ПАРУСНИЙ, 7 А» з Миколаєва в умовах війни

Дата публікації: 10.11.2022

Цей кейс — одна з 10 історій проєкту «Добрі сусіди – одна країна» про справжніх героїв нашого часу — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. Завдяки небайдужості та відповідальності співвласників на чолі із правлінням ці ОСББ плекають у своїх будинках добросусідські відносини; допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, багатодітним родинам; надають волонтерську підтримку нашим захисникам. Співвласники, незважаючи на війну, належним чином утримують своє майно: організовують прибирання будинків та прибудинкової території, висаджують кущі та квіти. Попри ворожі обстріли, дорожчання будівельних матеріалів, проблеми зі сплатою внесків вони продовжують упровадження енергозберігаючих заходів, зокрема й утеплення своїх будинків, готуючись до опалювального сезону.

Таких героїчних ОСББ в Україні багато, їхні співвласники радіють кожному новому дню і вбачають в єднанні непереборну силу та потужну зброю для нашої Перемоги.

Утримання житла. Тут мешкають дуже відповідальні співвласники, які ще з часу створення об’єднання ─ із 2016 року ─ активно підтримують правління і разом зробили дуже багато для наведення ладу у своїй домівці. Наприкінці 2016 року за допомогою міста замінили водопровід, оскільки труби просто розсипалися в руках. У 2017 році будинок отримав нову покрівлю. І що далі, тим більше. Модернізували електромережу й електрощитові, відремонтували каналізацію, повністю замінили систему опалення, встановили індивідуальний тепловий пункт і балансувальні клапани на стояках, щоб тепло рівномірно розподілялося квартирами. Замінили вікна в під’їздах, балконні блоки та лоджії.

ОСББ за власний кошт установило камери відеоспостереження, а економію електроенергії у будинку забезпечують LED-освітлення та датчики руху. Прибудинкова територія завжди чиста, клумби доглянуті та засаджені різноманітними рослинами. 

Шлях термомодернізації. У 2020 році ОСББ подало заявку до Фонду енергоефективності щодо термомодернізації будинку. Поставили амбітні цілі: повністю утеплити його ─ від підвалу до горища, замінити вікна у квартирах, встановити на батареях терморегулятори із приладами обліку тепла у кожній квартирі.

За програмою «Енергодім» Фонд мав компенсувати 70% вартості проекту. Частка ОСББ становила 20%, а міста ─ 10%. Хоча місцева влада і не підтримала ОСББ, але це не зупинило співвласників у бажанні зробити свій будинок комфортним та енергоефективним.

На загальних зборах співвласники вирішили не брати позику, а термомодернізувати будинок самостійно.

У травні 2021 року розпочалося утеплення фасаду. У червні-липні утеплили горище, замінили вікна у квартирах співвласників, поставили скрізь нові радіатори з розподілювачами тепла.

У лютому 2022 року закінчили внутрішнє утеплення підвалу. Не встигли утеплити тільки невелику частину фасаду. Планували відновити роботи у березні цього ж року.

Утеплення продовжили. Та війна внесла корективи в ці плани. Продовжили утеплювати будинок тільки у травні 2022 року. Роботи проводилися у перервах між обстрілами. Зараз утеплення практично закінчено. Пофарбували фасад двох під’їздів. Співвласники тішаться, бо в утепленому житлі легше забезпечити прийнятний тепловий режим, навіть за умов обмеженого відпуску тепла до будинку.

Голова правління ОСББ «Парусний, 7 А» Світлана Позняк каже: «Ми  не зупиняємося на зло ворогу і перемагаємо на цьому фронті!»

______________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал створено в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» — півторарічного проєкту, направленого на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
instagram
Youtube

Telegram-каналі 

Посилання на кейс у форматі pdf 4.96 MB

@admin
@admin
+1787
Рейтинг
324
постів
531
2
0
Рейтинг посту: +6
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0