Герої нашого часу: ОСББ «ПИСАРЖЕВСЬКОГО, 7» із Дніпра в умовах війни

Дата публікації: 10.11.2022

Цей кейс — одна з 10 історій проєкту «Добрі сусіди – одна країна» про справжніх героїв нашого часу — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. Завдяки небайдужості та відповідальності співвласників на чолі із правлінням ці ОСББ плекають у своїх будинках добросусідські відносини; допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, багатодітним родинам; надають волонтерську підтримку нашим захисникам. Співвласники, незважаючи на війну, належним чином утримують своє майно: організовують прибирання будинків та прибудинкової території, висаджують кущі та квіти. Попри ворожі обстріли, дорожчання будівельних матеріалів, проблеми зі сплатою внесків вони продовжують упровадження енергозберігаючих заходів, зокрема й утеплення своїх будинків, готуючись до опалювального сезону.

Таких героїчних ОСББ в Україні багато, їхні співвласники радіють кожному новому дню і вбачають в єднанні непереборну силу та потужну зброю для нашої Перемоги.

Дніпро ─ начебто мирне місто, але водночас воно є прифронтовим. У цьому кейсі ми розповімо про дніпровське ОСББ «Писаржевського, 7». Заступницею голови правління цього ОСББ є Анжеліка Кутова (із травня 2022 р. обрана головою правління, але досі йде процедура реєстрації).

Волонтерство. Анжеліка Кутова – керівник одного з волонтерських штабів Дніпра. Штаб відкрили 25 лютого 2022 року, на другий день війни. Контактують з великою кількістю представників ОСББ міста. Спільно збирають кошти на потреби ЗСУ, територіальної оборони. Постійно возять все придбане нашим воїнам на передову. Допомагають і переселенцям та соціально незахищеним дніпрянам.

Організація соціального простору. Уже у перший день війни на інформаційних дошках будинку вивісили оголошення про те, що пересуватися ліфтом під час повітряної тривоги небезпечно. Провели опитування, хто залишається жити в будинку, хто потребує допомоги, де самотні.

За останні 2-3 роки навели лад у своїх підвалах, які тепер стали спільним простором будинку. Ще до війни провели експертизу підвальних приміщень будинку і отримали висновок про непридатність цих приміщень для сховищ. Проте у перші дні війни все ж таки облаштували підвали піддонами, чайниками, ломами, сокирами, вогнегасниками. Коли почалися активні обстріли, повністю підтвердилися експертні висновки, що у таких підвалах ховатися немає сенсу.

Звернулися до міста за переліком більш-менш облаштованих бомбосховищ. Перелік влада надала, навіть карту з відмітками розташування бомбосховищ. Анжеліка Кутова розповідає: «Пішли перевірити стан цих бомбосховищ і побачили, що там немає умов для перебування людей. Запропонували керівникам організацій, де розташовані сховища, провести толоки, навести порядок. На жаль, ця ініціатива не була підтримана. Дотепер сховища для мешканців нашого будинку немає».

На других поверхах свого будинку зробили запаси води, поставили буржуйки. У всіх під’їздах є аптечки, закупили ліки, занесли ковдри. Під час повітряної тривоги перечікують або за правилом двох стін, або в коридорі другого поверху.

Внутрішньо переміщені особи. Постійно перевіряють, хто здає квартири в оренду або може поселили ВПО безкоштовно. Попередили всіх переселенців, щоб підійшли до правління та показали свої документи. Якщо відмовлялися – викликали поліцію, і це виявилося дієвим.

Переселенцям – не лише тим, що мешкають у будинку цього ОСББ, а й багатьом, що звертаються до волонтерського штабу – надають допомогу: інформаційну, організаційну, гуманітарну.

Безпека. Ще до війни зробили у всіх під’їздах електронні замки, код доступу за картками або зі смартфона. Така система дає можливість ще і блокувати боржників у системі відкриття дверей зі смартфона. Під час війни поновили механічні замки. Кожному зробили ключ. У перші місяці війни запровадили чергування під час комендантської години. На кожен поверх придбали вогнегасники, а додаткові встановили у підвалах та на технічних поверхах. Слідкують за світломаскуванням.

Інформаційна безпека. Є окремий інформаційний канал у Viber (інформаційна спільнота), де правління публікує важливу інформацію без можливості обговорення. Таким чином інформація не губиться у завалах повідомлень. Є окремі групи у Vibеr та Telergam, де співвласники будинку можуть обмінюватися інформацією і проводити обговорення. Саме в цих групах робиться перевірка кожного нового учасника будинкового чату. 

Якщо людина не хоче надати інформацію, хто вона і звідки, одразу блокується і видаляється. Утримання будинку. Анжеліка Кутова зазначає: «Ще багато питань треба вирішити. Щось можемо зробити своїми коштами, а щось будемо робити за кошти програм співфінансування. Складно – це так, але попри всі негаразди ми робимо все можливе для утримання будинку, як і в довоєнний час». Під час підготовки до опалювального сезону провели гідравлічні випробування і промили систему опалення будинку. Співвласники хочуть подати заявку на подальшу участь у програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності за пакетом «А». У минулому році провели енергоаудит, який визначив слабкі місця будинку з погляду втрат тепла. Отримали рекомендації щодо їхнього усунення. Тому планують рухатися далі в напрямі термомодернізації, бо вірять у перемогу та настання мирного життя у нескореному Дніпрі. 

______________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал створено в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» — півторарічного проєкту, направленого на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
instagram
Youtube

Telegram-каналі 

Посилання на кейс у форматі pdf 3.29 MB

@admin
@admin
+1799
Рейтинг
330
постів
202
1
0
Рейтинг посту: +4
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0