Герої нашого часу: ОСББ «ЗУБР» м. Харків, в умовах війни

Дата публікації: 20.10.2022

Цей кейс — одна з 10 історій проєкту «Добрі сусіди – одна країна» про справжніх героїв нашого часу — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. Завдяки небайдужості та відповідальності співвласників на чолі із правлінням ці ОСББ плекають у своїх будинках добросусідські відносини; допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, багатодітним родинам; надають волонтерську підтримку нашим захисникам. Співвласники, незважаючи на війну, належним чином утримують своє майно: організовують прибирання будинків та прибудинкової території, висаджують кущі та квіти. Попри ворожі обстріли, дорожчання будівельних матеріалів, проблеми зі сплатою внесків вони продовжують упровадження енергозберігаючих заходів, зокрема й утеплення своїх будинків, готуючись до опалювального сезону.

Таких героїчних ОСББ в Україні багато, їхні співвласники радіють кожному новому дню і вбачають в єднанні непереборну силу та потужну зброю для нашої Перемоги.

І знову прифронтовий Харків, форпост наших захисників. У цьому кейсі ми розповімо про харківське ОСББ «Зубр», що створене наприкінці 2014 року. І майже 8 років головою правління об’єднання співвласників є Тетяна Гладких. У будинку цього ОСББ понад 200 квартир, і до війни в ньому мешкало багато молодих сімей.

Організація спільного простору. Ще напередодні війни, як тільки пішла інформація про можливий наступ ворога, правління ОСББ виконало ревізію підвальних приміщень будинку. У підвалі встановили газосигналізатори для контролю за концентрацією шкідливих газів у повітрі.

Справжнє тестування спільного простору будинку, яким став підвал, на виживання в умовах війни відбулося, коли почалися обстріли. З’ясувалося, що вентиляція у змозі забезпечити належну якість повітря у ньому за невеликої кількості присутніх. Як тільки рівень вуглекислого газу перевищував допустимий, спрацьовувала сигналізація. Тому було прийнято рішення провести агітаційну кампанію серед співвласників, щоб спонукати їх виїжджати з Харкова. І ця тактика подіяла ─ залишилися переважно ті, хто з різних причин не зміг кинути своє житло і виїхати у більш безпечні регіони. Для них у спільному просторі зробили значний запас води, поставили піддони, стільці, зібрали у підвалі все необхідне для тривалого перебування.

Коли серед мешканців сусідніх будинків пішли чутки, що тут один з найбільших підвалів, сюди масово пішли люди. Прийняли, скільки змогли.

Утримання будинку. Будинок охайний і доглянутий. Попри щоденні обстріли тут продовжують утримувати будинок та прибудинкову територію в належному стані. Під’їзди миються, прибираються, на прибудинковій території косять траву, прибирають сміття, поливають газони тощо.

Співвласники самі проявляють ініціативу ─ саджають дерева і квіти. «Я бачу радість в очах людей від того, як цвітуть наші клумби», – зазначає голова правління ОСББ «Зубр» Тетяна Гладких.

Безпека. Співвласники організували цілодобову охорону будинку. Перевіряють паспорти у всіх, хто приходить у підвал або намагається пройти у багатоповерхівку. Це необхідні заходи безпеки, у тому числі й тому, що на даху будинку розташована газова котельня.

Виклики. В умовах постійних обстрілів, особливо на початку війни (у лютому-березні, коли ще тривав опалювальний сезон), співвласники побоювалися, що попадання снаряду чи ракети в котельню може завдати великої шкоди будинку. Тому опалення на деякий час вимкнули. Але довго сидіти в холоді люди не можуть, і довелося котельню вмикати знову. Були прильоти ракет і снарядів. Будинок трусило, але він вистояв. Пропадала електрика, що, за словами Тетяни Гладких, створювало найбільш неприємну ситуацію, бо відсутній зв’язок та брак інформації не давали можливості оперативно приймати рішення. Очевидно, що опалювальний сезон 2022-2023 років проходитиме в умовах високої турбулентності, але співвласники разом із правлінням ОСББ готові до нових викликів.

Ініціативи. Будинок стоїть на околиці міста. Кругом блокпости, техніка. Сюди досить часто звертаються по допомогу наші воїни. І з ними діляться всім, чим можуть ─ хлібом, водою, речами.

А ще організували гуртки малювання для дітлахів, вигадують для них всілякі ігри. У такий спосіб знімають стреси від щоденних обстрілів. Тут радіють кожному дню та сподіваються на перемогу.

______________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал створено в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» — півторарічного проєкту, направленого на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
instagram
Youtube

Telegram-каналі 

Посилання на кейс у форматі pdf 5.48 MB

@admin
@admin
+1799
Рейтинг
330
постів
388
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0