Герої нашого часу: шість ОСББ з одним управителем м. Запоріжжя, в умовах війни

Дата публікації: 22.10.2022

Цей кейс — одна з 10 історій проєкту «Добрі сусіди – одна країна» про справжніх героїв нашого часу — об'єднання співвласників багатоквартирного будинку із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. Завдяки небайдужості та відповідальності співвласників на чолі із правлінням ці ОСББ плекають у своїх будинках добросусідські відносини; допомагають внутрішньо переміщеним особам, людям похилого віку, багатодітним родинам; надають волонтерську підтримку нашим захисникам. Співвласники, незважаючи на війну, належним чином утримують своє майно: організовують прибирання будинків та прибудинкової території, висаджують кущі та квіти. Попри ворожі обстріли, дорожчання будівельних матеріалів, проблеми зі сплатою внесків вони продовжують упровадження енергозберігаючих заходів, зокрема й утеплення своїх будинків, готуючись до опалювального сезону.

Таких героїчних ОСББ в Україні багато, їхні співвласники радіють кожному новому дню і вбачають в єднанні непереборну силу та потужну зброю для нашої Перемоги.

У наших кейсах ми розповідали про життя одного ОСББ або про волонтерські хаби у цільових областях проєкту, а цей матеріал присвячений аж шести запорізьким об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку. ОСББ «Задніпровська, 20А» та ОСББ «Ювілейний, 17А» створені у 2016 році, а ЖБК «Будівельників, 16» (1970 року народження) тоді ж перетворили в ОСББ однойменної назви. Об’єднання співвласників «Воронезька, 6» зареєстрували на початку 2017 року, ОСББ  «Воронезька, 3» - у 2019 році. І менше року діє ОСББ «Василя Сергієнка,16а». Ці об’єднання співвласників нас зацікавили тому, що керує справами в них одна людина – Костянтин Линник.

Впровадження заходів із модернізації та підвищення енергоефективності будинку. У 2021 році ОСББ «Задніпровська, 20А» стало переможцем конкурсу «Громада нашого двору», що проводивсягромадською спілкою «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ», та отримало будівельні матеріали для модернізації під’їздів на 20 тис. грн. У кожного з шести ОСББ, якими опікується Костянтин Линник. були омріяні плани щодо цьогорічної модернізації своїх будинків. Проте війна внесла свої корективи, тому від капіталоємних заходів довелося відмовитися. Залишили заплановані роботи з підвищення енергоефективності. Зараз майже в усіх будинках відбувається утеплення труб системи опалення. В ОСББ «Задніпровська, 20А» труби вже утеплили, в ОСББ «Воронезька,3» придбали необхідні матеріали і завершують роботи. Паралельно закінчують замінювати запірну арматуру у більшості будинків цих ОСББ.

Опалювальний сезон 2022-2023 років. Під час кожного опалювального сезону в усіх шести ОСББ фіксують, що треба відремонтувати або замінити. По його закінченні одразу ремонтують те, що вийшло з ладу. У цьому опалювальному сезоні все роблять як завжди, незважаючи на воєнний стан Виконали профілактичні заходи з обслуговування електричних мереж, встановили сучасні автоматичні вимикачі, замінили аварійні ділянки мереж.

Підвали: інженерні комунікації, а не укриття У будинках цих ОСББ неможливо облаштувати ані укриття, ані навіть спільний простір, оскільки технічні приміщення взагалі непридатні для таких потреб. Вони тісні та низькі. Крім того, там проходять інженерні мережі холодного та гарячого водопостачання, централізованого опалення та каналізації, мережі живлення напругою 380 В. У них неможливо розмістити бодай якусь кількість людей, оскільки безпека їхнього перебування не може бути гарантована.

Костянтин Линник каже: «Ми спілкувалися з головами правлінь ОСББ Маріуполя, які евакуювалися в наше місто. Вони переконують, що в будинках, де не передбачені бомбосховища, небезпечно робити укриття. Досвід Маріуполя свідчить: при потраплянні снаряда в такий підвал через відсутність належної вентиляції люди можуть задихнутися від пилюки або від отруйних витоків зруйнованої каналізації. Тож радимо співвласникам ховатися в загальних коридорах чи за ліфтовими шахтами, які мають по дві стіни від зовні».

Безпека. У цих ОСББ питанням безпеки приділяють велику увагу. Під’їзди всіх будинків  обладнані домофонами та електронними ключами. Зроблені всі сучасні перешкоди, щоб сторонні особи не могли заходити до помешкань. В одному з будинків нещодавно встановили відеоспостереження. Вже спіймали кілька вандалів, які нищили майно співвласників. Ефект був вражаючим ─ злодіїв як «корова язиком злизала».

Допомога внутрішньо переміщеним особам та ЗСУ. За словами Костянтина Линника, більшість внутрішньо переміщених осіб перебуває у Запоріжжі лише транзитом. Приїжджають із гарячих точок, день-два побули й поїхали далі у більш безпечні регіони, оскільки Запоріжжя неподалік фронту і ворог досить часто обстрілює місто. «Коли люди, які поселяються у будинках наших ОСББ звертаються, ми надаємо всю необхідну інформацію: де можна зареєструватися як ВПО, де розташовані волонтерські центри, в яких можна отримати гуманітарну допомогу. З декількома головами правлінь ОСББ нашого району та депутатами міської ради організовуємо постійну підтримку для тих, хто її потребує. Разом шукаємо необхідні речі як для ВПО, так і для наших ЗСУ. І ми дуже вдячні нашим співвласникам, які активно долучаються до цієї важливої справи, бо тільки об’єднавши зусилля, ми переможемо та налагодимо мирне життя після війни», - впевнений Костянтин Линник.

______________________________________________________________________________________________________________________

Матеріал створено в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» — півторарічного проєкту, направленого на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
instagram
Youtube

Telegram-каналі 

Посилання на кейс у форматі pdf 2.43 MB

@admin
@admin
+1817
Рейтинг
337
постів
222
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0