Успішний кейс ОСББ “Злагода”, м. Краматорськ

Дата публікації: 28.06.2021

ЛЮДИ ТА ЇХНІ БУДИНКИ: ОСББ м. КРАМАТОРСЬКА

Початок цієї історії начебто не стосується теми, заявленої у заголовку нашого матеріалу, проте трохи терпіння.

«УВАГА! Люди похилого віку потребують допомоги! Ажіотаж  навколо вибору нового постачальника газу! Люди займають черги з ночі!  У кого є можливість, допоможіть стареньким (сусідам, близьким, знайомим, рідним)!»  ̶ восени 2020 року подібними постами  наповнився простір соціальних мереж у м. Краматорську. Що ж сталося? 

А просто з 01 жовтня 2020 року Публічне акціонерне товариство «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз»  офіційно стало відповідати лише за транспортування газу. Упродовж  60 днів, поки споживачі самостійно не обрали нового постачальника та не уклали з ним договори, послугу мала надавати газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Якого постачальника обрати? Що робити із переплатами за газ попередньому постачальнику? Як повернути кошти, сплачені у жовтні? Як мають поводити себе отримувачі субсидій?

Ці численні запитання жителі Краматорська обговорювали  у соціальних мережах, зверталися за відповідями  до Краматорської міської ради. Найбільш відповідальні та стурбовані приходили особисто і до облгазу, і до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, утворюючи великі черги.

І тоді голови правлінь ОСББ міста Краматорська взяли на себе відповідальність допомогти мешканцям своїх будинків  в оформленні заяв-приєднання до умов договору постачання природного газу.

Однією з таких небайдужих стала Людмила Кириченко, голова правління ОСББ «Злагода».  Будинок, де створене це ОСББ, є звичайною дев’ятиповерховою панелькою із шести під'їздів, що розташована в самому густонаселеному мікрорайоні міста – Даманському за адресою: вул. Марії Приймаченко, 17.  ОСББ у цьому будинку створено ще у 2009 році.

Людмила Кириченко згадує: «12 років роботи головою правління з моменту заснування ОСББ  ̶  це водночас ї великий, і маленький проміжок часу, особливо якщо порівнювати з понад сорокарічним терміном експлуатації будинку. Адже він був зведений у 1978 році.  Цікаво згадати,  з чого ми починали ї чого досягли. У мене є альбом із фотографіями до та після ремонтів, що проводилися у  нашому будинку. Зокрема  я дуже добре пам’ятаю  стан каналізації у підвалі, коли зайти туди було неможливо навіть у гумових чоботах по коліна.  У це помешкання, де тепер кахель і  можна у взутті на підборах пройти, ви би навіть носа не показали у 2009 році  ̶  тут було «озеро» фекалій.

Так що  ситуація з газом для мене була хоча і новою, але які ж тільки завдання не  доводиться вирішувати головам правлінь, навіть якщо вони не стосуються їхніх прямих обов’язків».

Тими днями Людмила Кириченко бачила розгублені обличчя мешканців будинку та чула запитання «Що ж нам тепер робити?!». Люди були зневірені, дуже нервували. Голова правління  почала розбиратися, які є можливості оформлення договорів на постачання природного газу. Офіс компанії «Нафтогаз України» у Краматорську був відсутній. Але можна було використати онлайн-інструменти. Спершу з допомогою дочки пані Людмила подала документи на постачання природного газу для свого житла через Приват24, бо в неї там був особистий кабінет. Потім  почала допомагати своїм друзям, знайомим, співвласникам її будинку.

Пані Людмила розмістила  на дверях будинку оголошення, що всі жителі можуть підійти у правління ОСББ у вказаний час і отримати допомогу в оформленні заяви-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

 «Коли всі бажаючі з нашого будинку оформили свої заявки, я запропонувала в чаті активістів ОСББ міста свою допомогу іншим. До мене почали звертатися мешканці сусідніх будинків. Їх було багато  ̶  понад 1000, приїжджали навіть із сусідніх міст  ̶  Дружківки та Костянтинівки. Прийшла до мене на прийом дуже літня жінка. – згадує пані Людмила. - Розповіла, що хвилювалася так, що майже не спала останній місяць, поки із «сарафанного радіо» не дізналася,  що в сусідньому будинку допомагають оформлювати заяви на постачання газу. Дуже боялася, що «відріжуть» їй той газ, бо ходило безліч чуток, нібито оселі можуть залишитися без блакитного палива». 

Багато питань було і з приводу  переплат, які залишилися у попереднього постачальника. Всю актуальну інформацію пані Людмила шукала у ЗМІ Краматорська,  роздруковувала її та розміщувала на будинковій дошці оголошень. 

З нового  2021 року «Нафтогаз» відкрив прийом заявок у відділеннях Ощадбанку міста, і люди почали звертатися  вже туди.

«Багато людей дякували мені за те, що я допомагаю їм. Цікавилися, чому такий в нас гарний та охайний будинок, сухий підвал із сучасним освітленням,  яка моя основна робота. Почувши, що у нашому будинку понад 10 років діє ОСББ, просили зробити екскурсію будинком, показати наші під'їзди, були в захваті від квітів та сучасного ремонту. Були й такі, що просили створити ОСББ в їхньому будинку. Але це вже інша історія»  ̶  лагідна посмішка осяває обличчя цієї начебто звичайної жінки, проте саме на таких берегинях і тримаються їхні родини, будинки, міста та наша з вами держава.

Додає Віра Іванівна, одна із сусідок Людмили Григорівни по будинку: 

«Як я радію,  що 12 років тому ми створили наше об’єднання співвласників «Злагода»! Вже не уявляю, як би ми жили без ОСББ! Ми всім будинком брали участь у програмі «Громадський бюджет Краматорська» та за результатами голосування наші проєкти двічі перемогли.

Перший проект «Затишок і безпека»  подала одна з активних співвласниць будинку наприкінці 2019 року. Вона багатодітна мати і завжди мріяла про безпечний пішохідний тротуар, бо дорога біля будинку веде до дитячого садочку. Людмила Григорівна  одразу підхопила цю ідею та донесла її до всіх. Байдужих не було: голосували всі та агітували всіх! Не тільки співвласники, а  вся рідня з різних куточків міста. Влітку за програмою нам зробили довгоочікуваний тротуар та площадки перед входом у під’їзди. Всі були у захваті! Міський  бюджет витратив на цей проєкт 200 тис. грн.  

Другий більш вартісний (600 тис. грн)  проєкт «Комфортний двір», поданий нашою іншою активісткою на конкурс у 2020 році, передбачає розширення дороги біля нашого  будинку для можливості роз’їзду автотранспорту. У березні цього року наш проєкт переміг, і тепер ми очікуємо на його реалізацію.

З тих пір, як ми створили ОСББ, значно покращився стан нашого будинку та прибудинкової території, а найголовніше те, що ми тепер як одна велика родина! Всім своїм друзям, знайомим раджу  ̶  створюйте ОСББ у своїх будинках! Беріть участь в управлінні своєю власністю, адже це самий надійний та перспективний спосіб утримувати житло!».

І ніколи не треба забувати українське народне прислів’я «Де дружніші, там і сильніші!».

Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна».  Проєкт спрямований на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ, реалізується із квітня 2021 р. по вересень 2022 р., охоплюючи своєю діяльністю і місто Краматорськ.

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/GoodNeighborsOneCountry/

https://www.instagram.com/good_neighbors_one_coutry/

https://www.youtube.com/channel/UCgsZt0fNdNz-5YPmxnAeVzA

телеграм-канал «Країна Добросусідства»: t.me/OSBB_OK

чатбот «Країна Добросусідства бот»: https://salebot.site/r/osbb_ok_1

***

@admin
@admin
+1787
Рейтинг
324
постів
77
1
0
Рейтинг посту: +4
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0