Обговорення: облік та звітність в ОСББ

Дата публікації: 30.12.2022

29 грудня для представників ОСББ та місцевих громадських організацій відбувся вебінар, під час якого учасники обговорили тему обліку та звітності в об’єднаннях співвласників у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна».

Дмитро Левицький, старший спеціаліст з адвокації ОСББ, підбив короткі підсумки пройдених раніше тем, які стосуються бухгалтерського обліку, підказав, як відобразити в обліку витрати на поліпшення будинку. Спікер розказав, хто та як правильно має вести облік, хто за нього відповідальний та наголосив: «Первинні документи повинні складатися і зберігатися, господарські операції мають відображатися та узагальнюватися в регістрах бухгалтерського обліку (виписки з банку – недостатньо!), а готівка – «жарина в руках». Експерт показав, як правильно заповнити наказ про облікову політику, журнал господарських операцій, оборотно-сальдову відомість; розповів про трансформацію обліку в звітність, нагадав про основу ведення бухобліку в ОСББ – рахунок 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». А також описав логіку бухгалтерських проводок на прикладі придбання генератора.

Пан Левицький детально розібрав заздалегідь надіслані запитання учасників. А на завершення заходу присутні ставили запитання і отримували на них експертні відповіді. Пан Сергій з м. Дніпро запитав: «Нам місто надало до кінця війни генератор бензиновий, чи можемо за кошти ОСББ купувати мастило, паливо? Маємо відповідний договір на передачу нам генератора. Списувати треба ж його, а як?» Пан Дмитро відповів, що мастило за кошти ОСББ купувати можна, але ж має бути рядок витрат у кошторисі. Також допустимо використати кошти з резервного фонду, якщо потім обґрунтувати, що вони витрачені цільово у зв’язку з надзвичайною ситуацією. Або, як варіант, варто скласти новий кошторис, скликати загальні збори і затвердити новий фінансовий документ. Вікторія Погорєлова, старша спеціалістка з питань розвитку ОСББ, доповнила: «Ми у своєму ОСББ придбали генератор за кошти, які передбачені резервним фондом. У нас для покупки будь-яких речей ведуться спеціальні картки, де ми вказуємо інформацію про покупку і потім там же списуємо їх з обліку. Що стосується придбання бензину, наголошую на зручності використання безготівкових розрахунків, бо готівка лише створює додаткові проблеми». А пані Оксана з м. Запоріжжя поцікавилася, чи зобов'язаний бухгалтер ОСББ звітувати перед співвласниками про виконану роботу правління ОСББ. Дмитро Левицький відповів, що такий спеціаліст не повинен це робити та не бере участь у загальних зборах, перед співвласниками звітує правління як виконавчий орган, у тому числі за роботу бухгалтера.

Це був останній вебінар, який завершує серію інформаційно-навчальних заходів 2022 р., а вже у новому 2023 р. наша команда проведе для вас низку нових.

10 січня: онлайн-семінар «Запровадження і збір платежів в ОСББ. Частина 1. Загальні засади запровадження, сплати та обліку внесків в ОСББ». Реєстраційна форма за лінком: https://forms.gle/915b78gXL396yunF7

12 січня: онлайн-семінар «Використання відновлювальних і альтернативних джерел енергії для забезпечення мікроклімату в будинках». Реєстраційна форма за лінком: https://forms.gle/useLRaZDEmC7FxtAA

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1370
Рейтинг
242
постів
24
2
0
Рейтинг посту: +6
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0