Організації громадянського суспільства в Україні: види, організаційно-правові форми та засади діяльності (вебінар 16.01.24)

Дата публікації: 16.01.2024

Організації громадянського суспільства в Україні: види, організаційно-правові форми та засади діяльності:

  • Організації громадянського суспільства (ОГС) як інструменти досягнення цілей партисипації.
  • Організаційно-правові форми ОГС за законодавством України.
  • Внутрішнє бачення та зовнішнє позиціювання місії організації.

Таблиця:  Організаційно-правові форми ОГС

Дмитро Левицький, старший спеціаліст з адвокації ВБО «Інститут місцевого розвитку», консультант проєкту «Громада – влада: діалог, довіра, дія», представив програму для ОГС, яка складається із трьох тем. Лектор розкрив першу тему: «ОГС в Україні: види, організаційно-правові форми та засади діяльності» (програма заходупрезентація, відеозапис). Пан Дмитро розповів про ОГС як інструменти досягнення цілей̆ партисипації, про організаційно-правові форми ОГС за законодавством України. Особливу увагу приділив питанням внутрішнього бачення та зовнішнього позиціонування організацій. Учасники активно ділилися в чаті місіями своїх ОГС. Так, пані Вікторія з міста Помічна написала: «Місія нашої організації – рушійна сила для розвитку енергії волонтерства та спільнотворення». Пан Олександр з м. Подільськ зазначив місію ГО «Спілка ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів»: «Підтримка малозабезпечених пенсіонерів, які потребують соціальної реабілітації; здійснення догляду за хворими, особами з інвалідністю, одинокими ветеранами. Окрім цього, захист та розвиток прав і свобод людини». Пані Євгенія окреслила місію ОСББ «Дворик на Садовій» (м. Бахмут) – «Створення комфортних умов для проживання мешканців в конкретному будинку» – та ГО «Час нових можливостей» – «Захист прав, задоволення суспільних, зокрема житлових, та інших інтересів ВПО Донеччини».

Під час інтерактиву учасники наживо ставили запитання спікерам. Пані Олена з м. Синельникове запитала: «До нас часто звертаються представники ГО, але не надають статутів. Підкажіть, будь ласка, як правильно перевірити їх, щоб дізнатися їхню місію, з’ясувати, чи дійсно ми маємо витрачати свій час та їм допомагати». Пан Дмитро відповів, що кожен має право перевірити особу за її офіційними документами (паспорт, закордонний паспорт, посвідчення водія), варто просити вказати ЄДРПОУ організації, від імені якої вони звертаються. Далі шукати на сайті https://youcontrol.com.ua/ інформацію щодо тієї чи іншої ГО.

Більше деталей у нашому сюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=EvHkH77yMa8&t

Підсумковий контроль інформаційного матеріалу  -  пройти комп’ютерне тестування

ІНСТРУКЦІЯ ПРОХОДЖЕННЯ ТЕСТОВОГО ЗАВДАННЯ

ПОСИЛАННЯ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ 1.41 MB

ПОСИЛАННЯ НА ПОРІВНЯЛЬНУ ТАБЛИЦЮ 204.88 KB

@admin
@admin
+1643
Рейтинг
286
постів
57
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0