ЯК ДОНЕСТИ ВЛАСНУ ДУМКУ ДО МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Дата публікації: 01.02.2024

Практика переконує: чим більш активна громада, її мешканці, тим більш ефективно працює там влада, тим більше вирішується нагальних проблем. Взаємодія влади і громади дуже важлива, коли йдеться про втілення ініціатив, які йдуть від людей. Для цього необхідно, щоб кожний член громади мав можливість доносити власні думки до чиновників. Є чимало способів, як це краще робити. Розгляньмо кілька найбільш дієвих.

Звернення/скарги/заяви 

Чому варто користуватися саме таким способом комунікації із владою? Бо на ваше письмове чи електронне звернення, скаргу, заяву має бути обов'язкова відповідь чиновників протягом 30 днів. З цієї відповіді ви можете дізнатися, як влада сприймає ваші думки щодо вирішення тієї чи іншої проблеми. Для більшої ефективності варто поєднувати запити через інтернет- ресурси (сайти, чати) з письмовими зверненнями. Тут треба знати про правила оформлення таких запитів:

адресувати лист тій посадовій особі, тому підрозділу органу місцевого самоврядування (ОМС), який повинен вирішити ваше питання;

у лівому верхньому кутку обов'язково вказувати тему. Це значно пришвидшить потрапляння звернення, скарги, заяви через канцелярію туди, куди потрібно;

обсяг звернення – не більше однієї сторінки. Практика показує, що чиновники неохоче читають довгі тексти;

останній абзац повинен містити чітко сформульоване запитання. Бажано виділити його жирним шрифтом. 

Треба бути наполегливим у досягненні своєї мети. Дізнаватися в канцелярії вхідний номер запиту та кого призначено виконавцем. Це дозволить спілкуватися з цими чиновниками без посередників. Якщо ж відповіддю місцевої влади не задоволені, не зупиняйтеся. Направляйте нові запити. Додавайте фото, які мають підтверджувати, що проблема не вирішується, що до вашої думки не прислухаються.

Досить ефективним є написання колективної скарги, заяви, звернення зі збиранням підписів зацікавлених осіб. Чим більше буде підписантів у зверненні – тим більш ефективним буде його розгляд.

Як відомо, вода камінь точить. Так і тут. Слід бути наполегливим.

Зустрічі з чиновниками

Для цього треба записатися до них на прийом. Графік прийомів громадян, як правило, є в кожного керівника та його заступників. Це дуже дієвий метод донесення власних думок до місцевої влади. До такої зустрічі треба добре готуватися. Під час прийому варто коротко і зрозуміло викласти суть питання, з яким звертаєтеся. Чому коротко? Тому що на прийом кожного громадянина відведено мало часу. Треба встигнути пояснити суть проблеми. Доречно мати письмовий варіант звернення – з більш детально викладеними думками, пропозиціями.

Соціальні мережі

Якщо ви активний дописувач в соціальних мережах, часто розміщуєте свої пости і у них чимала аудиторія, тоді варто використати цей майданчик для того, щоб поділитися своїми думками, апелюючи до місцевої влади. Для більшої наочності, переконливості варто додавати тематичні фото чи відео. Для того, щоб чиновники бачили ці дописи, щоб вони були максимально ефективні, треба позначати теґами у тексті всіх, хто може вирішити проблему. Тоді можна розраховувати на зворотну реакцію.

Виступи у місцевих ЗМІ

Це ще один дієвий спосіб донесення своїх думок до влади. Налагодьте стосунки з редакціями місцевої газети, радіо, телебачення. Знайдіть спосіб познайомитися з журналістами. Станьте активним дописувачем на сайті редакції чи її сторінок в соціальних мережах. Можете започаткувати там свою авторську колонку. Журналістам постійно потрібні експерти з різних питань або герої для сюжетів, які можуть висловлювати свої погляди. І якщо ви станете одним з них, це дасть можливість ділитися своїм баченням вирішення проблем, виносити їх на публічний рівень. У такий спосіб зможете формувати громадську думку, від якої так чи інакше залежить місцева влада. Цілком реально, що до ваших пропозицій чиновники почнуть прислухатися, братимуть їх до уваги. Вас можуть включати в робочі групи з вирішення проблеми, яку ви постійно порушуєте. Така пропозиція додає чимало шансів на успіх.

Залучення громадських організацій

Одна справа – донести свої думки до влади як фізична особа. І зовсім інша – коли ви ці думки доносите через громадську організацію, з допомогою однодумців. Для чиновника це означає, що є чимало громадян, які теж переймаються цією проблемою, що вона хвилює широку громадськість. Можна долучитися до вже наявної громадської організації, члени якої близькі вам за поглядами. Вивчіть її історію, досвід, репутацію. Станьте одним з активних членів – це розширить ваші можливості. Якщо ж у вашій громаді немає такої громадської організації, знайдіть однодумців і створіть свою. Наполегливим все під силу – було б бажання.

Участь у громадських радах при ОМС

Як правило, до таких громадських рад залучають або представників громадських організацій, або місцевих активістів. Тому ваша активна життєва позиція має значення. Участь у громадській раді при ОМС відкриває широкі можливості для донесення своїх думок, пропозицій до влади. Вас однозначно будуть чути і бачити ті, хто приймає рішення, від кого залежить розв'язання нагальних проблем громади. Ви матимете можливість на засіданнях громадської ради поставити свої запитання, порушити проблеми, які хвилюють людей. Дискутуйте, переконуйте, агітуйте. Використовуйте цей майданчик на всі 100% і досягайте необхідного результату.

Участь у заходах місцевої влади

Це можуть бути як онлайн-, так офлайн-зустрічі, наради, конференції тощо. Не будьте пасивним слухачем – ставте багато запитань. Зробіть свою участь помітною. Чиновники звертають увагу на таких активних учасників. А заодно і на ті проблеми, які вони озвучують. Це слушна нагода донести свої думки до місцевої влади. Головне, аби запитання були по суті, щоб присутні чиновники могли на них відповісти, щоб це було у сфері їхньої компетенції. Тому цікавтеся, хто від влади бере участь у зустрічі. Запитання повинні бути короткими. Коли вам дали слово, не ставте одразу багато запитань. Відповідають, як правило, на останнє.

Акції протесту

Якщо місцева влада демонстративно ігнорує ваші пропозиції, ви можете або провести одиночний пікет біля міської ради, або організувати акцію протесту за участю громадської організації, яка поділяє ваші переконання. Це крайній, але ефективний варіант донесення своїх думок до чиновників. Але зважайте, що у період воєнного стану масові акції протесту заборонені.

Тож, якщо у вас є бажання донести свої думки до місцевої влади, використовуйте всі можливі способи. Відстоюйте свої пропозиції, докладайте максимум зусиль. І тоді ваша наполегливість дасть результат.

Стаття з усіма деталями доступна за посиланням.

ПОСИЛАННЯ НА СТАТТЮ У ФОРМАТІ PDF 209.05 KB

@admin
@admin
+1799
Рейтинг
330
постів
812
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0