Юридичні аспекти збору платежів в ОСББ

Дата публікації: 18.01.2023

17 січня для представників ОСББ та місцевих громадських організацій у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна» відбулася друга частина вебінару про запровадження і збір платежів в ОСББ, його юридичні аспекти, поширені міфи та судову практику.

Дмитро Левицький, старший спеціаліст з адвокації ОСББ, розказав про заперечення і «зачіпки» боржників, зазначивши: «Часто люди з різних причин тихо не платять внески, тому треба одразу розраховувати на те, що з ними доведеться зустрітися в суді і зрозуміти, до чого вони апелюватимуть. І тут варто вкотре звернутися до статуту ОСББ, яке не є суб’єктом господарювання, не надає послуги, а здійснює самозабезпечення. Відносними між ОСББ і співвласниками є статутними, а не договірними». Також спікер порадив обеззброювати боржників ще до суду, дотримуючись порядку скликання загальних зборів і процедури голосування щодо фінансових питань, правильно розраховуючи розміри внесків, своєчасно і коректно формуючи квитанції, ведучи облік отриманих платежів.

Учасники дізналися про поширені міфи стягнення заборгованості зі співвласників у судовому порядку, серед яких найбільш розповсюджені: «Зараз дозволили не платити», «Після продажу квартири борг не стягнеш» та «Через три роки борги повинні списати». Експерт обговорив судову практику щодо сплати внесків в ОСББ та підсумував: усі співвласники зобов'язані сплачувати внески, народні міфи боржників є лише міфами. Та про те, що українське законодавство передбачає достатній, і не гірший, ніж в інших країнах, набір інструментів для стягнення внесків у судовому порядку. А практику роботи, зокрема судову, формуємо ми, i звертатися до суду слід вчасно і невідворотно, та користуватися при цьому правничою допомогою.

Пані Ірина з м. Жовті Води запитала: «Власником квартири є Міністерство оборони України, ордер на проживання виданий виконавчим комітетом територіальної громади. До моменту видачі ордеру за квартирою є заборгованість по внесках. До кого звертатись у такому випадку щодо стягнення заборгованості?» Пан Дмитро відповів, що варто апелювати до власника, а не мешканця. Те, що органи місцевого самоврядування видають ордери, ніяким чином не змінює відносин власності щодо будинку і конкретно цієї квартири. Вони лише розподіляють площі, але власник залишається власником. А учасниця Надія з м. Новомосковськ поцікавилася, що можна зробити з «неплатником», який виплатив борг ОСББ, але відмовляється сплачувати судові витрати і знову накопичує заборгованість. Дмитро Левицький відповів, що якщо суд вирішив їх стягнути – стягувати, як і основну суму, через виконавця.

Не були на вебінарі, але бажаєте отримати більш детальні відповіді на ці та багато інших запитань? Слідкуйте за новинами, невдовзі розмістимо посилання на відеозапис семінару і презентацію.  

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1370
Рейтинг
242
постів
8
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0