Правила використання індивідуальних джерел теплоти на твердому паливі

Дата публікації: 30.08.2022

Представники ОСББ, місцевих громадських організацій та співвласники багатоквартирних будинків 25 серпня взяли участь у вебінарi «Індивідуальні джерела теплоти на твердому паливі. Основні правила влаштування і експлуатації» у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна».

Анатолій Колієнко, старший спеціаліст Інституту місцевого розвитку, професор, зазначив: «Скільки енергії втрачається, стільки й потрібно її підвести. Тож однозначно цей опалювальний період легше буде пережити тим, у кого утеплений будинок, хто економно споживає тепло, воду. Тому важливо поговити про ризики цього опалювального періоду і способи їхнього подолання». Спікер розпочав свою презентацію з актуальних викликів експлуатації і утримання житлових будинків, втрат теплоти, енергії у них. Упродовж вебiнару учасники почули й про особливості роботи джерел енергії на твердому паливі та його характеристики. Присутні також дізналися про пристрої для спалювання твердого палива, а також правила експлуатації печей і котлів.

Пані Юлія з м. Харків запитала: «В нашому утепленому будинку 105 квартир, наші мешканці не планують виїжджати, але розуміють, що, можливо, не буде тепла. Як краще пережити опалювальний період? Може, спробувати комплексний підхід або організувати у підвалі місця обігріву?»  Пан Анатолій відповів: «Дійсно, при обмеженому постачанні газу, електроенергії краще організувати спеціальні пункти обігріву для мешканців у підвалах. На цокольному поверсі є продухи, вікна, треба їх відкривати і таким чином забезпечити вентиляцію. Якщо для обігріву буде обрана піч, то слід віддати перевагу малоінерційній печі з конвективними вертикальними потоками,  яка забезпечить обігрівання підвалу і можливість приготування їжі».

Вкінці спікер обговорив з учасниками довгострокові, середньострокові та короткострокові проекти, серед яких: зменшення температури теплоносіїв і температури внутрішнього повітря в приміщеннях з тимчасовим і періодичним перебуванням людей; реконструкція індивідуальних теплових пунктів з метою оптимізації схеми підключення теплообмінників гарячого водопостачання, автоматичного регулювання температури гарячої води, встановлення регуляторів витрат води на потреби опалення; а також встановлення утилізаторів теплоти витяжного вентиляційного повітря в механічних системах вентиляції.

Слідкуйте за нашими новинами, скоро розмістимо посилання на відеозапис семінару та презентацію.

А далі ми продовжимо готувати вас до осінньо-зимового періоду 2022-2023 рр. та допоможемо з управлінням ОСББ в умовах воєнного періоду. Тож реєструйтеся на наступні заходи:

30 серпня – онлайн-семінар «Повномасштабна війна. Як правлінню ОСББ зберегти власне психічне здоров’я та допомогти іншим. Оглядова тема». Реєстраційна форма за лінком: https://forms.gle/1zvwATTFKaEyxRqs8.

1 вересня – онлайн-семінар «Досягнення теплового комфорту в помешканнях в умовах обмеженого надходження теплоти на опалення і гаряче водопостачання з систем гарячого водопостачання». Реєстраційна форма за лінком: https://forms.gle/fYJ9m44JRE1jjvRu9.

 

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1057
Рейтинг
194
постів
3
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0