Психологічна допомога та адаптація ВПО

Дата публікації: 03.10.2022

29 вересня команда проєкту «Добрі сусіди – одна країна» провела онлайн-семінар, направлений на психологічну підтримку постраждали від бойових дій  та внутрішньо переміщених осіб, а також сприяння iнтеграцiї та соцiальнiй адаптацiї переселенців за новим мiсцем проживання. 

Юлія Свєженцева, старша спеціалістка з питань залучення громадськості проєкту «Добрі сусіди – одна країна», презентувала учасникам прояви психологічних травм війни та їх наслідками. Розказала, чим можна допомогти, не будучи психологом, та як ВПО подолати установку на утриманство та психологію жертви. Кадрія Сафіуліна, старша спеціалістка з питань залучення громадськості проєкту, розповіла про сприяння швидкій адаптації ВПО до нових умов та інтеграції у нове соціальне середовище, та як стати корисним у новому оточенні. Особливу увагу зосередила на допомозі ОСББ в реалізації житлових та соціальних прав ВПО. Поговорили i про те, як посилити спроможність та компетентності щодо працевлаштування, започаткувати новий бізнес, індивідуальне підприємництво або знайти тимчасовий підробіток на новому місці. Спікерка навела цитату волонтера та переселенця з Херсона: «Для мене важливо бути корисним, робити те, чого не вистачає тут і зараз. Так сталося, що я не вдома, але то не привід просити допомоги. Я не можу сидіти й чекати на те, що про мене й мою родину хтось подбає. Це мені треба годувати свою сім'ю й допомагати тим, хто дійсно того потребує».

На завершення заходу присутні отримали прості та дієві поради від експерток, які зараз самі перебувають у статусі ВПО. А пані Тетяна з м. Чугуїв запропонувала тему наступного вебінару: «Хотілося, щоб приділили увагу людям, які залишилися у зоні бойових дій, які пережили те, що спричиняє величезний страх, депресію та погіршення здоров'я. А також дізнатися, чи таким людям будуть надані дотації». 

Посилання на відеозапис семінару та презентацію: https://osbb-ok.org.ua/posts/platizna-disciplina-v-osbb-robota-z-borznikami-ta-robota-sudiv-v-umovax-vojennogo-stanu

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1803
Рейтинг
332
постів
83
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0