Регулювання відпуску теплоти в багатоквартирних будинках

Дата публікації: 17.12.2022

15 грудня для представників ОСББ та громадських організацій відбувся вебінар «Регулювання відпуску теплоти в системах опалення багатоквартирного будинку» у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна».

Професор Анатолій Колієнко, фахівець у сфері теплогазопостачання, старший спеціаліст Інституту місцевого розвитку, почав свою презентацію з визначення ефективної системи опалення та наголосив: «Система опалення буде ефективною лише тоді, коли подача теплоти від опалювальних приладів відповідає теплопотребі в цілому по будинку, у всіх кімнатах, у кожен момент часу. Вона повинна бути керованою, тоді можна здійснити регулювання, яке необхідне не лише для заощадження коштів, а й  для переведення її в безпечний режим за потреби».

Спікер розказав про контроль за відпуском теплоти до будинку (енергомоніторинг витрат), необхідність обов'язкового здійснення  місцевого регулювання. Також учасники дізналися про індивідуальне регулювання роботи опалювальних приладів та його ефективність, а також про залежність витрат теплоти і відповідно сумми нарахувань за теплоту від теплозахисту будинку.

Пан Анатолій розповів, як зменшити витрати ресурсів під час експлуатації котелень, ознайомив учасників з роботою системи централізованого теплопостачання в умовах пошкодження системи електропостачання. Також присутні дізналися, що кількість теплоти, котру виробляє котельня, визначає споживач, та способи зменшення споживання теплової енергії.

Пані Наталія з м. Дніпро запитала: «Чи буде вигідним  встановлення індивідуальних теплових лічильників на радіаторах з вертикальною системою при подаванні теплоносія знизу, коли в будинку розгалужена система, тобто багато втручань з боку мешканців (встановили додаткові секції на радіаторах, теплу підлогу, винесли стіни на балконах?» Спікер прокоментував, що це не дасть ніякого ефекту економії для тих, хто не втручався в систему, оскільки все одно решта буде розкинута на всіх. Потрібні передусім засоби для регулювання теплоти та повноцінний лічильник теплоти, який стоїть на вводі, лічильники у 100% квартир, а не у декількох.

Пан Віктор з м. Миколаїв підкреслив: «Дякую, уже знаємо як моніторити кількість теплоти, що надходить у будинок. Треба тільки донести до кожного мешканця інформацію щодо регулювання в самих квартирах – поширимо вашу презентацію та запис вебінару у групі будинку».

Ви пропустили вебінар, але бажаєте знати про регулювання відпуску теплоти та  підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків? Тоді слідкуйте за новинами, скоро надішлемо посилання на відеозапис та презентацію.

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1370
Рейтинг
242
постів
14
1
0
Рейтинг посту: +4
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0