Регулювання відпуску теплоти в багатоквартирних будинках

Дата публікації: 17.12.2022

15 грудня для представників ОСББ та громадських організацій відбувся вебінар «Регулювання відпуску теплоти в системах опалення багатоквартирного будинку» у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна».

Професор Анатолій Колієнко, фахівець у сфері теплогазопостачання, старший спеціаліст Інституту місцевого розвитку, почав свою презентацію з визначення ефективної системи опалення та наголосив: «Система опалення буде ефективною лише тоді, коли подача теплоти від опалювальних приладів відповідає теплопотребі в цілому по будинку, у всіх кімнатах, у кожен момент часу. Вона повинна бути керованою, тоді можна здійснити регулювання, яке необхідне не лише для заощадження коштів, а й  для переведення її в безпечний режим за потреби».

Спікер розказав про контроль за відпуском теплоти до будинку (енергомоніторинг витрат), необхідність обов'язкового здійснення  місцевого регулювання. Також учасники дізналися про індивідуальне регулювання роботи опалювальних приладів та його ефективність, а також про залежність витрат теплоти і відповідно сумми нарахувань за теплоту від теплозахисту будинку.

Пан Анатолій розповів, як зменшити витрати ресурсів під час експлуатації котелень, ознайомив учасників з роботою системи централізованого теплопостачання в умовах пошкодження системи електропостачання. Також присутні дізналися, що кількість теплоти, котру виробляє котельня, визначає споживач, та способи зменшення споживання теплової енергії.

Пані Наталія з м. Дніпро запитала: «Чи буде вигідним  встановлення індивідуальних теплових лічильників на радіаторах з вертикальною системою при подаванні теплоносія знизу, коли в будинку розгалужена система, тобто багато втручань з боку мешканців (встановили додаткові секції на радіаторах, теплу підлогу, винесли стіни на балконах?» Спікер прокоментував, що це не дасть ніякого ефекту економії для тих, хто не втручався в систему, оскільки все одно решта буде розкинута на всіх. Потрібні передусім засоби для регулювання теплоти та повноцінний лічильник теплоти, який стоїть на вводі, лічильники у 100% квартир, а не у декількох.

Пан Віктор з м. Миколаїв підкреслив: «Дякую, уже знаємо як моніторити кількість теплоти, що надходить у будинок. Треба тільки донести до кожного мешканця інформацію щодо регулювання в самих квартирах – поширимо вашу презентацію та запис вебінару у групі будинку».

Якщо бажаєте отримати більш детальні відповіді на ці та багато інших запитань, переглянте відеозапис семінару у нашому сюжеті:  https://osbb-ok.org.ua/posts/mozlivosti-miscevogo-regulyuvannya-vidpusku-teploti-castina-3 

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1737
Рейтинг
310
постів
38
2
0
Рейтинг посту: +6
Поширити
Коментарі
Коментарі: 6
Деякі секції опалювального приладу залишаються холодними навіть після того, як до них надходить теплоносій і працює система опалення. Чому і що робити?
2
0
1 рік тому
Є кілька можливих причин, чому деякі секції опалювального приладу можуть залишатися холодними навіть при наявності теплоносія в системі опалення: Забиті радіатори. Якщо в радіаторі накопичується повітря або в ньому утворюється забруднення (наприклад, ржавчина або інші нальоти), то це може призвести до того, що деякі секції не отримують достатньої кількості тепла. Щоб вирішити цю проблему, можна спробувати випустити повітря з радіаторів або відмити їх. Проблеми з насосом або клапанами. Якщо насос або клапани в системі опалення не працюють належним чином, то теплоносій може не досягати деяких секцій радіаторів. Це може бути пов'язано з несправністю насоса, забиттям клапанів або проблемами з трубопроводами. Щоб вирішити цю проблему, можна звернутися до фахівців для діагностики та ремонту системи опалення. Помилки в проектуванні системи опалення. Іноді проблеми з холодними секціями радіаторів можуть бути пов'язані з неправильним проектуванням системи опалення.
1
0
1 рік тому
Як можна забезпечити прийнятні умови проживання по мікроклімату у квартирах в умовах обмеженої подачі енергоносіїв?
2
0
1 рік тому
Існує кілька способів, які можуть допомогти забезпечити прийнятні умови проживання по мікроклімату в квартирах, навіть при обмеженій подачі енергоносіїв. Ось деякі з них: Установіть енергоефективні вікна і двері. Це допоможе зменшити втрати тепла через стіни і дах, що знизить витрати на опалення. Установіть термостати в кожній кімнаті. Це дозволить регулювати температуру окремо в кожній кімнаті, що допоможе знизити витрати на опалення і забезпечити комфортні умови проживання. Використовуйте енергоефективні опалювальні системи. Наприклад, інфрачервоне опалення або насосні теплові насоси можуть бути ефективними варіантами для забезпечення комфортного мікроклімату в квартирі при обмеженій подачі енергоносіїв. Встановіть теплоізоляцію. Це може бути корисно, якщо в квартирі є недостатньої теплоізоляції, що призводить до великих втрат тепла через стіни, дах або підлогу. Додаткова теплоізоляція допоможе зберегти тепло і знизити витрати на опалення. Використовуйте теплову завісу. Це може бути корисним в роздільних зонах, наприклад, між кухнею та вітальнею, де потрібна різна температура. Теплова завіса створює бар'єр між двома зонами, зберігаючи тепло в кожній зоні. Запобігайте зайвим витратам енергії. Наприклад, вимикайте електроприлади, які не використовуються, перекривайте двері і вікна,
1
0
1 рік тому
Як випускати повітря у водяній системі опалення?
1
0
1 рік тому
Для випускання повітря з водяної системи опалення необхідно виконати наступні кроки: Знайдіть випускний клапан на радіаторах або на найвищій точці системи опалення. Зазвичай він має вигляд маленького вентиля або штуцера. Розташуйте під випускним клапаном контейнер або рушник, щоб зберігати воду, яка може витікати з системи. Повільно відкрийте випускний клапан до того моменту, поки з нього не почнеться видаватися повітря. Можливо, з початку випливе декілька крапель води, після чого відкриється потік повітря. Дайте повітрю вибратися з системи, поки не почнеться витікання води. При цьому слід періодично перевіряти рівень тиску в системі і додавати воду за необхідності. Повільно закрийте випускний клапан і перевірте систему опалення на наявність витоків. Випускання повітря з водяної системи опалення можна виконувати самостійно, однак якщо у вас виникають складнощі або ви не впевнені у своїх знаннях, краще звернутися до професіонала.
0
0
1 рік тому