Розпочалася третя навчальна програма для ОГС

Дата публікації: 23.02.2024

Дмитро Левицький, старший спеціаліст з адвокації ВБО «Інститут місцевого розвитку», консультант проєкту «Громада – влада: діалог, довіра, дія», розкрив тему «Повноваження органів місцевого самоврядування та державної влади» (програма заходу, презентація, відеозапис). Розпочинаючи свою презентацію, спікер підкреслив, що всі питання, які висвітлюються в навчальних програмах, розглядаються з погляду партисипації. І коли йдеться про адвокування спільних інтересів перед органами влади, слід насамперед правильно розуміти, «до кого по що» звертатися — тобто, добре усвідомлювати повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування. Першу частину лекції пан Дмитро присвятив розмежуванню повноважень органів державної влади різних гілок, а також органів місцевого самоврядування. Лектор розповів про повноваження та можливості народних депутатів і депутатів місцевих рад, а також про особливості реалізації повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Дмитро Левицький акцентував увагу на практичних аспектах правильного застосування адвокаційних зусиль відповідно до повноважень різних органів та згідно із процедурами прийняття ними рішень.

У рамках практичної частини заходу учасники обговорили пройдений матеріал. Відбулася жвава дискусія, під час якої усі охочі ділилися власним досвідом та ставили запитання. Пан Віктор з селища Близнюки відмітив: «Потрібно йти у місцеві депутати або ходити на сесії та слухати, що там вирішують та як голосують вами обрані представники (депутати)». А пані Людмила з м. Павлоград відповіла, що передусім потрібно шукати однодумців, бо в їхній команді, наприклад, немає депутатів, натомість є ініціативні люди. Пані Ніна з м. Богодухів написала в чаті: «Дякую, пане Дмитре! Є розуміння щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування. Намагаємося донести цю інформацію до активістів громади».

27 лютого приєднуйтеся до наступного вебінару на тему «Законодавчі засади та форми участі громадян у вирішенні питань місцевого значення», передбаченого цією програмою. Реєстраційна форма: https://forms.gle/QfYkSn78msLyhbaCA (тільки для тих, хто до 20 лютого заповнив анкету для участі у програмі).

Долучайтеся до наших наступних програм, отримайте сертифікати про підвищення кваліфікації та станьте рушійною силою вашої громади. Разом робитимемо усе можливе для розвитку громад України.

*****

Реалізація ініціативи «Громада – влада: діалог, довіра, дія» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт виконує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках в соціальних мережах:

Facebook
Instagram
YouTube

Telegram-каналі 

та на сайті https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1803
Рейтинг
332
постів
74
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0