Триває четверта навчальна програма для ОГС «Соціальні технології успішної реалізації громадських ініціатив»

Дата публікації: 19.04.2024

16 квітня відбувся другий безкоштовний вебінар за четвертою навчальною програмою «Соціальні технології успішної реалізації громадських ініціатив» в рамках ініціативи «Громада – влада: діалог, довіра, дія». Цільова аудиторія – представники організацій громадянського суспільства (ОГС), внутрішньо переміщені особи, співвласники багатоквартирних будинків, активні громадяни та ін.

Юлія Свєженцева, старша спеціалістка з питань залучення громадськості ВБО «Інститут місцевого розвитку», кандидатка соціологічних наук, доцентка, розкрила тему «Методи, інструменти та соціальні технології партисипації». Спікерка нагадала слухачам про рівні партисипації, визначені Радою Європи: інформування, консультації, діалог, співпраця та делегування повноважень. Лекторка розказала про інструменти інформування громадськості, реалії та перспективи законодавчого визначення публічних консультацій. Пані Юлія навела приклади формалізованих й неформалізованих методів публічного обговорення, серед яких, групове публічне обговорення «світове кафе», що проводиться для обговорення трьох–чотирьох взаємопов’язаних питань, визначених організатором, з метою неформального напрацювання пропозицій щодо них. Були надані практичні поради щодо партнерстві влади і громади, співпраці та делегування повноважень, як подолати їх проблеми та недоліки. Особливу увагу приділено інституціям з підтримки громадянського суспільства. А ще розглянули багато інших технологій партисипації, про які більш детально можна дізнатися із програми заходу, презентації та відеозапису.

Учасники активно відповідали на запитання та ділилися досвідом. Так, пані Оксана з м. Помічна зазначила: «Так, «світове кафе» вирішує багато різних питань, і це найкращий спосіб опитування. У нас у громаді завдяки «світовому кафе» зібрали більше 50 людей і виявили більше проблем, які потрібно було вирішити». А пані Любов з м. Запоріжжя поділилася: «У Запоріжжі влада спільно із громадськістю розробляє візію міста «Запоріжжя – 2030» та стратегію післявоєнного відновлення».

Нагадуємо, що 23 квітня відбудеться наступний вебінар «Побудова діалогу між місцевою владою і громадою у воєнний та повоєнний час», передбачений поточною програмою. Реєстраційна форма: https://forms.gle/U2wMdHzmSS4v9Rz26 (тільки для тих, хто заповнив анкету для участі у програмі).

Долучайтеся до наших наступних заходів, отримайте сертифікати про підвищення кваліфікації, станьте рушійною силою вашої громади. Разом робитимемо все можливе для розвитку громад України!

*****

Реалізація ініціативи «Громада – влада: діалог, довіра, дія» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт виконує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках в соціальних мережах:

Facebook
Instagram
YouTube

Telegram-каналі 

та на сайті https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1787
Рейтинг
324
постів
72
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0