Управління ОСББ за відсутності голови правління

Дата публікації: 17.08.2022

16 серпня команда проєкту «Добрі сусіди – одна країна» провела онлайн-семінар «Робота правління та його голови в умовах воєнного стану. Як управляти ОСББ, коли голова правління відсутній».

Руслан Тормосов, виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку», керівник проєкту «Добрі сусіди – одна країна», розповів про оновлену місію ініціативи - укріплення гуманістичних цінностей, добросусідства, взаємодопомоги, та підвищення рiвня громадянської активності. А також анонсував майбутні заходи про відновлення житлового та громадського простору у містах, що зазнали руйнувань внаслідок бойових дій, та конкурсу з підтримки громадських ініціатив «Не будь байдужим». 

Дмитро Левицький, старший спеціаліст з адвокації ОСББ, акцентував увагу на екстрених новинах, а саме на Законі України, опублікованому 16.08.2022 р., «Про внесення зміни до пункту 10-2 розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» щодо зупинення виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану» від 27 липня 2022 року № 2456-IX. Спікер підкреслив, що про внески до ОСББ не йдеться, а заборгованість за ЖКП продовжує стягуватися за винятком:

  • громад у районах воєнних дій чи окупації (у т. ч. тих, які були в окупації), оточенні – за переліком, затвердженим Мінреінтеграції;
  • звернення стягнення на знищену нерухомість.

Вiдповiдно до оновленого законодавства звертатися в суди та стягувати борги можна і треба.

Пан Дмитро та Вікторія Погорєлова, старша спеціалістка з питань розвитку ОСББ проєкту «Добрі сусіди — одна країна», розглянули практичні ситуації, пов’язані з управлінням об’єднанням співвласників в умовах воєнного стану. Упродовж зустрічі учасники дізналися, як організувати роботу, коли голова та члени правління перебувають в евакуації або з ними відсутній зв’язок, а також обговорили особливості трудових правовідносин в умовах воєнного стану. Спікери підкреслили, що люди є найбільшою цінністю, зарплата має виплачуватися, а податки за неможливості можуть тимчасово не сплачуватися - законодавство передбачає звільнення від відповідальності за неподання звітності, несплату ЄСВ, але не звільнення від обов’язку платити.

Таміла, голова правління ОСББ з мiста Жовтi Води, відмітила: «Iнформація дуже корисна, особливо новини про можливість звернутися до суду щодо боржників у період воєнного стану».

Олена, голова правління iншого ОСББ з м. Харків, говорить: «Доступно розшифрували законодавство щодо питань функціонування ОСББ, особливо цікаво було про електронне підписання. З'явилася інформація про подовження виплати субсидій, тож як бути з боржниками, які будуть її отримувати?».

Згодом розмістимо посилання на відеозапис семінару та презентацію, а також повідомимо про найближчі заходи I відкриємо реєстрацію на цi подiї. Тож не забувайте слідкувати за нашими новинами.

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1370
Рейтинг
242
постів
50
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0