Вебінар для ОМС: діалог та партнерство з громадськістю

Дата публікації: 19.03.2024

14 березня відбувся п’ятий (останній) навчальний вебінар другого модулю (усього їх чотири) безкоштовної спеціальної професійної програми підвищення кваліфікації «Основи успішного залучення громадянського суспільства до вирішення завдань місцевого розвитку» в рамках проєкту «Громада – влада: діалог, довіра, дія». Учасники – представники органів місцевого самоврядування (ОМС) та місцевих органів виконавчої влади семи областей України.

Заняття розпочалося із закріплення й обговорення пройденого матеріалу: визначили, якою є мета й результати партисипації, чи можлива успішна демократія без участі громадськості у формуванні і прийнятті владних рішень. Потім Юлія Свєженцева, старша спеціалістка з питань залучення громадськості Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку», кандидатка соціологічних наук, доцентка, презентувала тему «Методи, інструменти та технології партисипації: діалог та партнерство із громадськістю». Спікерка зазначила, що ефективний діалог між владою і громадою є дієвою демократичною процедурою, яка передує ухваленню рішень на місцевому рівні. Було проаналізовано міжнародний та український досвід партнерства влади і громадськості на різних рівнях, включно з уповноваженням організацій громадянського суспільства на виконання важливих для громади завдань.

Пані Юлія окреслила причини ускладнення взаємодії влади і громади, проблеми й недоліки їхнього партнерства.

Підсумкову частину вебінару присвятили обговоренню та аналізу ситуацій у громадах, зокрема тому, які інструменти діалогу та партнерства між місцевою владою і громадськістю застосовуються, чи є вони конструктивними й ефективними, а якщо ні – то чому. Бажаєте знати більше? До вашої уваги програма заходупрезентація та відеозапис).

Присутні також ділилися досвідом та проблемами своїх громад. Так, пані Ірина з м. Валки зазначила: «У нашій територіальній громаді успішно працює молодіжна  рада «Свідома молодь». Висаджують дерева, створюють молодіжні парки, постійно здають кров, на сесіях міської ради активно включаються у вирішення актуальних питань». А пан Артем з м. Харків поділився: «У Харкові реально працюють лише звернення громадян до адміністративного суду з позовами проти муніципалітету. Після програшу в суді вони йдуть на якийсь діалог».

21 березня приєднуйтеся до наступного вебінару на тему «Побудова діалогу між місцевою владою і громадою у воєнний та повоєнний час», передбаченого третім модулем. Реєстраційна форма: https://forms.gle/5te2JEyRrRrnvp667 (тільки для тих, хто заповнив анкету для участі у програмі).

Щоб отримати сертифікати про підвищення кваліфікації, долучайтеся до наступних занять та успішно пройдіть тестування. Станьте рушійною силою вашої громади. Разом робитимемо все можливе для розвитку громад України!

*****

Реалізація ініціативи «Громада – влада: діалог, довіра, дія» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт виконує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках в соціальних мережах:

Facebook
Instagram
YouTube

Telegram-каналі 

та на сайті https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1817
Рейтинг
337
постів
31
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0