Актуальні питання генерації, транспортування та відпуску тепла в системах теплопостачання

Дата публікації: 03.02.2023

2 лютого відбувся заключний вебінар  проєкту «Добрі сусіди – одна країна», під час якого учасники дізналися про актуальні питання генерації, транспортування і відпуску теплоти в системах централізованого і децентралізованого теплопостачання.

Професор Анатолій Колієнко, фахівець у сфері теплогазопостачання, старший спеціаліст Інституту місцевого розвитку, розказав про сучасні тенденції розвитку систем централізованого теплопостачання, способи підвищення ефективності роботи індивідуальних систем теплопостачання та можливості автоматизованого індивідуального теплового пункту. Також учасники дізналися про актуальні способи зменшення втрат при транспортуванні теплоносія i регулювання відпуску тепла в централізованих системах – основну причину втрат і спосіб суттєвого зменшення собівартості теплопостачання.

Пан Анатолій на прикладах довів необхідність місцевого регулювання, продемонстрував таблицю з обліком тепла. Поговорили і про вартість послуги, яка визначається теплозахисними характеристиками будинків і рівнем енергозберігаючих заходів. 

Спікер спростував міфи про використання водню в якості палива, наголосивши: «Забезпечити перехід роботи пальника із природного газу на горючу суміш з вмістом водню більше за 20-25% без внесення змін в його конструкцію і режим роботи, а також конструкцію і режим роботи тяго-дуттьових пристроїв установки неможливо».

А на завершення заходу присутні ставили запитання та отримали на них експертні відповіді. Так пані Олена з м. Дніпро запитала: «У панельних 9-поверхівках є на технічному поверсі і в підвалах вікна-продухи. Як правильно ними користуватися?». Пан Анатолій відповів, що ці продухи виконують функцію вентиляції, тому закривати їх щільно або закладати цеглою не дозволяється. Але частково закрити можна в періоди різкого похолодання, коли нема електроенергії, тобто тримати їх в режимі регулювання. Саме через них втрачається велика кількість теплоти у будинку. А пані Олена з м. Біла Церква порадила: «Ці продухи проєктувалися з певною метою. Просто утепліть трубопроводи».

Пан Олександр з м. Миколаїв прокоментував один зі слайдів, презентований експертом: «У нас в тепловому пункті встановлене сопло для підмішування холодної води до подачі. У вас зображено насос для підмішування зворотної води на подачу». Спікер наголосив, що, навпаки, треба «подачу подавати» у зворотну магістраль. Котел не повинен отримувати воду з температурою, що нижча за 65˚С. Інакше ця холодна вода спричинить конденсацію продуктів згорання, і котел перестане працювати. Щоб уникнути цього, необхідно воду з «подавальної» магістралі подавати зворотно. Та й потрібно гарячу воду підмішувати, а не холодну, щоб убезпечити роботу котла в конденсаційному режимі.

Якщо бажаєте отримати більш детальні відповіді на ці та багато інших запитань, переглянте відеозапис семінару у нашому сюжеті: https://osbb-ok.org.ua/posts/aktualni-pitannya-generaciyi-transportuvannya-i-vidpusku-teploti-v-sistemax-centralizovanogo-i-decentralizovanogo-teplopostacannya-onlain-seminar-2-lyutogo-2023-roku 

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1817
Рейтинг
337
постів
22
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0