Порядок врахування доходів при призначенні житлових субсидій

Дата публікації: 22.11.2022

18 листопада у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна» для представників ОСББ та громадських організацій відбувся черговий вебінар, присвячений особливостям врахування доходів громадян при призначенні житлових субсидій.

Антон Левицький, старший спеціаліст з соцзахисту ВБО «Інститут місцевого розвитку», назвав джерела інформації про доходи при призначенні субсидій, розповів, яким чином органи соціального захисту отримують необхідну інформацію, та проконсультував, що потрібно та не потрiбно декларувати під час звернення. Разом з експертом, учасники детально проаналізували, які види доходів враховуються при нарахуванні допомоги від держави та окремі джерела прибутків, що також беруться до уваги.

Учасники цікавились, як застосовуються норми законодавства, коли у особи є різні фінансові активи або соціальна допомога, допомога по безробіттю, зарплата, що отримані в одному місяці, а субсидії мають бути призначені в іншому. Пан Антон розглянув особливості врахування доходів громадянам, які втратили роботу під час війни, а також прибутків осіб, які перебувають у лавах Збройних сил України. Експерт розповів, за який період беруться до уваги доходи, залежно від місяця звернення, як враховується сплата єдиного соціального внеску і як впливає період, за який він сплачується, на визначення права та отримання субсидії.

Розглянули й особливості врахування доходів членів сімей осіб зі складу домогосподарства та тих, хто не проживає за місцем реєстрації. Детально розібрали, чи може отримати субсидію сім’я пенсіонерів, коли у будинку зареєстрований син, який проживає і працює (імовірно, нелегально) у росії, і чи треба надати довідку про його доходи. «У такому випадку складається акт майнового стану, яким засвідчується, що така особа не проживає за вказаною адресою, хоча зареєстрована. Субсидія призначається з урахуванням фінансової інформації, наданої лише двома пенсіонерами» - сказав спiкер.

Не були на вебінарі, але бажаєте отримати більш детальні відповіді на ці та багато інших запитань? Слідкуйте за новинами, невдовзі розмістимо посилання на відеозапис семінару і презентацію. А також реєструйтеся на наступний онлайн-семінар «Кому відмовляють в отриманні житлової субсидії. Призначення субсидій як виняток»: https://forms.gle/DAiW5Y8skXLWZg1D9

*****

Ініціатива «Добрі сусіди – одна країна» — це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

та на сайті: https://osbb-ok.org.ua/.

@admin
@admin
+1057
Рейтинг
194
постів
2
0
0
Рейтинг посту: +2
Поширити
Коментарі
Коментарі: 0