Централізоване теплопостачання
Опалення багатоквартирного будинку
Переконані, що питання можливості впливати на розмір платіжок за опалення цікавить більшість мешканців багатоквартирних будинків.
Щоб модернізувати систему опалення, отримати комфортну температуру в помешканні та економію, необхідно зробити 3 кроки.
Організація підготовки житлового фонду до нового опалювального періоду в умовах дефіциту паливно-енергетичних ресурсів
Утримання і технічне обслуговування будинків та їх інженерних систем повинні забезпечити надійну і ефективну
експлуатацію об’єкту, досягнення необхідних експлуатаційних показників елементів будинку (технічних, економічних, санітарно- гігієнічних, екологічних та інших) у межах нормативного терміну служби будинку.
Як в умовах воєнного стану підготувати будинок та його інженерні системи до опалювального періоду
Незважаючи на війну в Україні, основні положення з утримання, технічного обслуговування і експлуатації
житлових будинків, викладені у Наказі Державного комітету України з питань житлово-комунального
господарства «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» від 17
травня 2005 р. No 71, залишаються незмінними і застосовуються до будівель, які не постраждали від
обстрілів.
Підвищення ефективності роботи систем централізованого теплопостачання – основний спосіб скорочення витрат палива в умовах нового опалювального періоду 2022/2023 рр. Частина 1
Цією статтею ми розпочали цикл робіт, що віддзеркалюватимуть основні положення вебінарів, які проводяться для органів місцевого самоврядування. Вони об’єднані спільною ідеєю висвітлення питань щодо підвищення ефективності роботи одного з поширених і популярних у світі способів забезпечення споживачів теплотою ─ централізованої системи генерації, транспортування і реалізації теплоти (системи централізованого теплопостачання ─ СЦТ).
Підвищення ефективності роботи систем централізованого теплопостачання – основний спосіб скорочення витрат палива в умовах нового опалювального періоду 2022/2023 рр. Частина 2
Продовжуємо серію статей, присвячену питанням підвищення енергетичної ефективності і конкурентоздатності систем централізованого теплопостачання (СЦТ) з використанням викопних видів палива.
Підвищення ефективності роботи систем централізованого теплопостачання – основний спосіб скорочення витрат палива в умовах нового опалювального періоду 2022/2023 рр. Частина 3
У частині 2 статті ми довели, що вибір типу і принципу роботи тепло- або електрогенерувального обладнання є важливим фактором досягнення високої ефективності процесу перетворення вихідної хімічної енергії палива у теплову або електричну енергію.
Підвищення ефективності роботи систем централізованого теплопостачання – основний спосіб скорочення витрат палива в умовах нового опалювального сезону 2022/2023 рр. Частина 4
У попередніх дописах з огляду способів підвищення ефективності роботи систем централізованого теплопостачання ми вже розглянули два основних напрямки досягнення цієї мети
Підвищення ефективності роботи систем централізованого теплопостачання – основний спосіб скорочення витрат палива в умовах нового опалювального сезону 2022/2023 рр. Частина 5
Завершальний допис з теми підвищення ефективності роботи і скорочення витрат природного газу у системах централізованого теплопостачання ми присвятимо питанням, які відображають екологічний чинник переходу із природного газу на альтернативні види палива і передусім – на деревину.
Робота системи централізованого теплопостачання в умовах дефіциту природного газу і воєнних дій. Частина 1
Після спроби ворогів створити 23 листопада 2022 року блекаут на всій території України питання про стійкість і безперебійність функціонування комунальних систем і систем життєзабезпечення набули актуальності і злободенності.
Робота системи централізованого теплопостачання в умовах дефіциту природного газу і воєнних дій. Частина 2
У першій статті з цієї теми було розглянуто лише частину профілактичних заходів, які важливо впровадити на етапі генерації теплоти в системах централізованого теплопостачання (СЦТ). У частині 2 ми продовжуємо наш огляд.
Робота системи централізованого теплопостачання в умовах дефіциту природного газу і воєнних дій. Частини 3, 4
Продовжуємо цикл статей щодо впровадження заходів з підвищення надійності і стійкості роботи систем централізованого теплопостачання (CЦТ) в період воєнних дій і дефіциту природного газу. Головна роль у забезпеченні працездатності СЦТ належить підприємствам теплопостачання – від їхньої відповідальності і повноти виконання службових обов’язків залежить життєздатність системи в цілому і можливість її швидкого відновлення у період воєнних дій.
Централізовані, автономні й індивідуальні системи теплопостачання: переваги і недоліки
1. Автономні системи теплопостачання (СТ) – потужність джерела менше 1 МВт (до 110 м3 природного газу).
2. Децентралізовані СТ – потужність джерела енергії від 1 до 3 МВт.
3. Помірно централізовані – від 3 до 20 МВт.
4. Централізовані СТ – потужність джерела енергії більше 20 МВт.