Як створити ОСББ
Відповідь дав
@admin:
Таку інформацію слід насамперед отримати як інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Однак, оскільки зазначений реєстр може не містити інформації до 2013 року, слід також отримати інформаційну довідку з БТІ. Також завжди можна попросити надати цю інформацію самих власників квартир: адже без її надання вони не зможуть голосувати на установчих та загальних зборах.
Відповідь дав
@admin:
Часом можна почути питання: “Так багато говорять про ОСББ. А можна його не створювати?” Можна. І, навіть не завжди треба. ОСББ – інструмент, а не самоціль. Треба добре подумати, для чого об'єднання співвласників створюється, прорахувати, як воно буде функціонувати, і хто його буде очолювати.
Відповідь дав
@admin:
Щоб не збирати власників житла два рази, варто провести одночасно загальні збори ЖБК і установчі збори ОСББ в установленому законом порядку. Незалежно від того, скільки співвласників багатоквартирного будинку є членами ЖБК, треба запросити на загальні збори ЖБК усіх співвласників.
Відповідь дав
@admin:
Створити ОСББ в будинку ЖБК конче потрібно. ЖБК утворювалися в Україні ще з радянських часів для придбання або будівництва багатоквартирного будинку та наступної його експлуатації.
Відповідь дав
@admin:
Т.зв. “неприватизовані” квартири мають свого власника – державу або територіальну громаду. Тож саме уповноважений представник відповідного державного органу або органу місцевого самоврядування і голосує на установчих та загальних зборах ОСББ.
Відповідь дав
@admin:
Закон не зобов’язує складати протокол установчих чи загальних зборів ОСББ за якоюсь типовою формою. Така форма передбачена виключно для зборів співвласників багатоквартирного будинку (тобто, зборів у будинку, де не створено і не створюється ОСББ)