Управління ОСББ
Відповідь дав
@admin:
Як у таких умовах втримати «фінансовий човен» ОСББ на плаву?
Ми вважаємо, що треба звернути увагу на три аспекти:
1) Платіжна дисципліна співвласників;
2) Перегляд кошторису об’єднання або принаймні ревізія витрат;
3) Контроль над коштами ОСББ в нештатних ситуаціях.
Відповідь дав
@admin:
Прибудинкова територія – це частина земельної ділянки певного розміру, яка включає ще й ділянку під будинком. Як правило, розміри і цільове призначення земельної ділянки, включаючи прибудинкову територію, визначають державні будівельні норми.
Відповідь дав
@admin:
Члени правління обираються загальними зборами. Кількісний склад та термін роботи визначається також загальними зборами. Хто буде членами правління - також вирішують самі співвласники на загальних зборах ОСББ. Голова правління обирається або самим правлінням, або також може бути обраний загальними зборами - залежно від того, що про це каже статут.
Відповідь дав
@admin:
При згадці про ОСББ часто можна почути розповіді про те, як нереально проводити загальні збори. Проте, якщо розпитати, розумієш, що твій співрозмовник або не знайомий з ОСББ, або інформацію отримав з чуток. Така негативна інформація про «нереальність» буде поширюватися і не сприятиме створенню ОСББ, а в деяких випадках навіть перешкоджатиме прийняттю рішення про створення об’єднання.
Відповідь дав
@admin:
Для того, щоб співвласники змогли обрати для себе оптимальну форму управління, вони насамперед повинні бути зацікавлені в покращенні своїх житлових умов, зокрема, в доброму стані будинку, прозорих розрахунках тощо.
Відповідь дав
@admin:
Щоб уникнути загальнобудинкової аварії через коротке замикання в одній із квартир, існує багаторівнева (каскадна) система аварійного захисту від перевантаження. Цьому слугують запобіжники та автоматичні вимикачі, як в Головному Розподільчому Щиті на кожну з трьох фаз. Далі на кожне парадне, на ліфти та інженерне обладнання. Система захисту існує також в кожній квартирі.
Відповідь дав
@admin:
Щоб модернізувати систему опалення, отримати комфортну температуру в помешканні та економію, необхідно зробити 3 кроки.
Відповідь дав
@admin:
Згідно зі ст. 10 Закону України “ Про ОСББ”, правління об'єднання є одним із органів управління ОСББ, його виконавчим органом. Тобто правління — це колегіальний орган. Тож, будь-яке рішення має прийматися колегіально. А вже потім виконуватися головою правління.
Відповідь дав
@admin:
Ліфти має обслуговувати спеціалізована організація. Взаємовідносини між власниками ліфтів та цією організацією здійснюються на підставі Договору про технічне обслуговування ліфтів.
Відповідь дав
@admin:
Серед витрат на утримання багатоквартирного будинку вагоме місце посідає витрата на утримання ліфтів. Мешканці багатоквартирних будинків часто задаються питаннями: Хто повинен утримувати ліфти? Хто відповідає за їхній ремонт?
Відповідь дав
@admin:
Добре, коли всі наші потреби в утриманні будинку, у водо- і теплопостачанні, гарячій воді, вивезенні сміття – якісно і за доступною ціною забезпечують професіонали своєї справи – підприємства, що надають комунальні послуги. Але, на жаль, не завжди так складається. Тоді співвласники багатоквартирного будинку задумуються над тим, як їм забезпечити свої потреби в інший спосіб.
Відповідь дав
@admin:
Питання поводження з відходами є дуже важливим, воно стосується кожного з нас, адже тільки разом ми можемо дбати про навколишнє середовище.
Відповідь дав
@admin:
Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) є комплексом обладнання та автоматичних пристроїв, які призначені для приєднання внутрішніх систем будівлі до теплової мережі.
Відповідь дав
@admin:
Технічне обслуговування ліфтів повинні здійснювати спеціалізовані організації за договором з ОСББ. ОСББ ж не є суб'єктом господарювання і на нього не поширюються вимоги законодавчих актів, встановлені до суб’єктів господарювання.
Відповідь дав
@admin:
Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для несплати за управління багатоквартирним будинком.
Відповідь дав
@admin:
Закон України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” не забороняє обрати до складу правління (та головою правління) будь-яку особу, в тому числі й ту, що не є співвласником багатоквартирного будинку.
Відповідь дав
@admin:
Підстави звільнення можуть бути різні. Назвемо найпоширеніші. За доброї волі самого голови правління, його звільнення може відбутися за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за угодою сторін (п.1 ч.1 ст.36 КЗпП). Якщо ж ідеться про те, що його повноваження припинилися, наприклад, за рішенням загальних зборів або правління (скажімо, обрано нове правління і нового голову), звільнення відбувається за п.5 ч.1 ст.41 КзпП.
Відповідь дав
@admin:
Можна, за дотримання одночасно таких умов:
1) Така відповідальність як обмеження користування спільним майном передбачена статутом конкретного ОСББ.
2) Рішення про притягнення боржників (або конкретного боржника) до такої відповідальності прийняте загальними зборами ОСББ.
Відповідь дав
@admin:
Створення ОСББ не впливає на право громадян на соціальний захист, і після створення об’єднання громадяни, які мають право на отримання житлових субсидій і пільг, це право зберігають.
- 1
- 2